• Návšteva gynekológa

    , Autor: alexxx

    Dobrý deň. Budem mať onedlho 16 rokov, som sexuálne aktívna... Mešká mi menštruácia 13 dní, pred 4 dňami som mala hnedý výtok, ktorý trval len 1 deň,myslela som že už začala menštruácia, no na druhý deň už nič, robila som si 2 tehotenské testy, obidve negatívne. Možno mi mešká zo stresu alebo neviem. 3 - 4 menštruácie dozadu mi tiež meškala, raz 4 dni, raz 6 dni, raz 10 dní. Teraz je to až 13, ale ako hovorím, tehotná by som nemala byť. U gynekológa som nikdy nebola, a dosť sa obávam, keď tam pôjdem s týmto problémom. Predpokladám že sa na mňa vykričí, že som sexuálne aktívna tak skoro, ale gynek. by to malo byť podľa mňa jedno. Preto sa chcem opýtať na váš názor na túto celú situáciu. Hlavne čo by mi mal povedať gynekolôg, či sa nevykričí, a tak ďalej... dosť sa toho bojím, či to nepovie rodičom že už niesom panna atď. Ďakujem vopred❤️

    Dobrý deň, nevidím dôvod, prečo by sa na Vás mal gynekológ vykričať. Môže Vám poradiť čomu sa do budúcnosti vyhnúť, či dať Vám nejaké odporúčania ohľadom antikoncepcie, či očkovania. V tomto veku je ešte nepravidelnosť menštruačného cyklu pomerne bežná, stres je častou príčinou meškania menštruácie. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi, či USG jednoznačne vylúči alebo naopak potvrdí tehotenstvo.