• Canesten 1 deň

    , Autor: michaelaa

    Dobrý deň, pred pár týždňami som dostala mykózu. V lekárni mi na to odporučili tabletku Canesten 1 deň. Keďže som medzitým dostala menštruáciu, tabletku som si dala až po jej skončení. Už prešli 3 dni od užitia, nepociťujem svrbenie ani pálenie ale mám hustý hrudkovitý výtok. Chcem sa opýtať, či je to po tejto tabletke normálne alebo sa mi mykóza nevyliečila, ba možno aj zhoršila? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, biely až bieložltý hustý hrudkovitý fluór je typický pre kandidózu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia zhodnotí nález a určí ďalší postup. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Vhodná je aj kúra vaginálnymi probiotikami.