• Candida krusei

    , Autor: TINA TINA

    Dobrý deň, mám prosbu. Dnes mi môj gynekológ diagnostikoval z výteru Candidu krusei, nastavil liečbu výplachom boraxom a glycerolom, lebo tri roky sa už liečim na Candidu a teraz mi vyšla táto, ktorá je rezistentná na všetky lieky, ktoré som doteraz brala. Aké dostupné možnosti ešte prichádzajú do úvahy pri liečbe tejto Candidy? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,áno, tento druh je rezistentný na flukonazol a podobné protilátky. Existujú však preparáty, voči ktorým je citlivý, napríklad Amfotericin B a Voriconazole. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.