Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynimun vs Macmiror Komplex-svrbenie v tehotenstve

  , Autor: Simona_Mucsková_1231063650

  Dobrý deň. Chcela som sa spýtať či sa môžu kombinovať lieky Gynimun a Macmiror Complex. Som v 6tt, pociťujem svrbenie a pálenie, mam biely výtok. Doktor mi predpísal Macmiror Complex, ale v lekárni mi povedali a aj v pribalovom letaku bolo že sa nemá užívať najmä v 1 trimestri. Kúpila som si aj Gynimun na odporúčanie lekára ( že je to dobre mať doma po ruke), len poradie užívania som si vymenila lebo som sa popravde zlakla toho ze by sa nemal Macmiror užívať v 1 trimestri. Dva večery som užívala Gynimun, ale keďže ťažkosti neustupujú môžem si dnes večer nasadiť Macmiror Komplex, alebo je nutné douživat najprv jedno ( ten Gynimum) a potom začať s Macmirorom?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálne probiotiká sa odporúča užívať po skončení vaginálnej liečby. Ak nebol realizovaný výter z pošvy, či výsledok kultivacie, vhodnejšie je začať s užívaním Macmiroru. Krátkodobá liečba pod kontrolou lekára na tehotenstvo nebude mať vplyv. Mnoho žien užíva Macmiror ešte v čase, keď o tehotenstve nevedia. V prípade, že sa bojíte Macmiror užívať, skúsiť môžete Canesten krém. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.