Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,806 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • krvácanie počas užívania HAK

    , Autor:

    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Pred mesiacom začali moje problémy so zápalom močových ciest. Moja gynekologička mi predpísala atb Ciprofloxacin, ktoré som dobrala avšak nepomohli mi. Po pár dňoch sa mi zápal zhoršil a tak som od urológa dostala atb Suprax, keďže sa k môjmu prechladeniu pridala aj bolesť, rezanie a krv v moči, po dobratí týchto atb, sa môj stav zlepšil, absolvovala som aj usg obličiek a močových ciest a všetko bolo v poriadku. Pred 2 dňami som atb dobrala, a dnes som spozorovala opäť krv, je skôr hnedastého odtieňa, zakaždým keď sa poutieram, cítim aj mierne bolesti v podbrušku. Už pol roka beriem HAK Belara a doteraz som problém s cyklom nemala. Menštruáciu mám dostať až o 10 dní, takže vôbec neviem aká môže byť príčina, tabletky beriem poctivo, akurát neviem či atb nemohli mať vplyv na jej účinok.
    Budem rada za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste doteraz neabsolvovali urologické vyšetrenie, odporúčam ho realizovať. Príčin špinenia môže byť viacero - infekcia, antibiotiká, … aj užívanie samotnej antikoncepcie, počas ktorej užívania sa môže špinenie vyskytnúť. Odsledujte si to.