• Ster pri preventivnej prehliadke

    , Autor: Ema4465

    Dobry den pan doktor, chcela som sa opytat ci je mozne zistit pritomnost skrytych (bezpriznakovych) pohlavnych chorob zo sterov pri preventivnej prehliadke pokial pacientka nema ziadne priznaky a tym padom sa lekar na to nezameriava, napriklad chalmydia alebo gonorrhea
    Dakujem

    Dobrý deň, onkocytologické vyšetrenie krčka maternice vrámci preventívnej prehliadky je zamerané na zistenie prítomnosti bunkových zmien krčka maternice, nejedná sa o kultivačné vyšetrenie. Na zistenie spomínaných pôvodcov pohlavne prenosných ochorení je nutné realizovať rozšírené kultivačné vyšetrenie.