• Upchatá mazová žľaza

    Dobrý deň.Potrebujem poradiť.Už dosť dlho sa mi na veľkých pyskoch na ľavej strane vytvára akoby vred ale mám pocit že to nieje vred ale že sa mi upcháva nejaká mazová žľaza ktorá sa zapáli a musím si ju stále vytlačiť ( niekedy aj sama pukne ),nakoľko sa v nej hromadí hnis a pobolieva to.Nachádza sa skôr v hornej časti,nie pri vchode do pošvy.Po prasknutí to chvíľu svrbí ,vytečie hnis s krvou ,vydenzifikujem si to a trvá to asi týždeň alebo dva týždne kým sa mi to úplne zahojí.Lenže opakuje sa mi to dosť často.Nemôže to byť nejaká cysta ? Moja gynekologička je dlhodobo PN ale tiež mala taký názor a lekár ktorý ju zastupuje stále tvrdí že je to asi z holenia.Skúšala som sa aj neholiť a aj keď sa tam neoholím aj tak sa to vytvorí a stále na tom istom mieste.Neodoberú ani vzorku z toho miesta,nič.Len mi povedia že to treba dezinfikovať.Veľmi ma to obmedzuje a som už z toho zúfalá.A na moju otázku k lekárovi že či sa nedajú nejako vyšetriť tie žľazy že sa mi upchávajú ma vysmial že to niesme na cievnom .Viete mi nejak poradiť čo robiť alebo za kým sa obrátiť nakoľko k nemu už nechcem ísť ? Ďakujem

    Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin ťažkostí môže byť viacero. Ak sa jedná o problém v oblasti veľkých pyskov, riešiť by to mal gynekológ, ktorý by Vás eventuálne mohol poslať na vyššie pracovisko, prípadne na dermatológiu. Môže sa jednať o problém, ktorý bude treba riešiť vrámci jednodňovej gynekologickej chirurgie. Takto, bez videnia nálezu sa Vám naozaj neviem bližšie vyjadriť.