• Polyp na krcku maternice

    , Autor: Jaweria

    Dobry vecer nedávno som.vam.uz pisala ale som.uplne zúfalá..momentalne zijem v belgicku ...vcera mi gynekológ našiel na krčku maternice malilinky polyp...stym ze uz 7 den špinim...lekar povedal že to mám hormonálneho razu i ked výsledky vyšli ze hormonalnu rovnováhu mam v norme...cytologiu mi neurobil nakoľko 2 po sebe boli v norme a nasledujúcu cytologiu mi urobi az o 3 roky...podotykam ze som už mala konizaciu v roku 2015...lekar povedal že mám prísť až o pol roka ...s coho som v úplnom zúfalstve....ani lieky mi nedal aby som.nešpinila ani sa neuistil cytologiou...a na polyp sa chce pozrieť az o pol roka ....proste ma nechal tak....poraďte mi co.mam robit ..myslite si ze lekar postupoval štandartne??? Dakujem

    Dobrý deň, každá krajina má nastavené svoje štandardizované skríningové postupy. Neviem sa Vám vyjadriť k štandardným postupom v iných krajinách. Nepoznám ani žiadne bližšie informácie, ani okolnosti konizácie, či výsledky predchádzajúcich vyšetrení. U nás sa robí onkocytologické vyšetrenie vrámci preventívnej prehliadky každoročne, prípadne každé dva roky. Pri náleze polypu na krčku maternice sa môže pár mesiacov počkať, väčšinou sa však plánuje jeho odstránenie vrámci jednodňovej chirurgie.