Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • co to znamena

  , Autor: bubkaxx

  Dobry den chcem sa opitat je normalne ze od decembra som nemala menstrulaciu mam 43rokou a doktorka mi povedala ze tehotna niesom tak vcom je prosim problem ...a strasne som pribrala od malej narodenia uz mala bude mat 4roky a ja som furt viac a viac pribrata ....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste pravdepodobne v perimenopauze, kedy už menštruačný cyklus nemusí byť pravidelný. Ak je tehotenstvo vylúčené, problém bude hormonálny. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Je vhodné realizovať hormonálny profil, ktorý by mohol napovedať viac.

Podobné otázky

 • Cytologia

  , Autor: Maha

  Dovrý deň, chcem sa opýtať na výsledky histológie 2a až 2b, čo to znamená a či si vyžaduje liečbu? A ešte by som rada vedela čo znamená termín ascus, ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, označenie 2a až 2b nepoznám. Bunkové zmeny krčka maternice sa označujú LSIL alebo HSIL, kde LSIL zahŕňa CIN I a HSIL CIN II a CIN III. ASCUS je označenie pre atypické skvamózne bunky neznámeho pôvodu. Predpokladám, že Vám bola odporúčaná HPV typizácia, očkovanie proti HPV a bioptické vyšetrenie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.

 • HMQ

  , Autor: PetraPn

  Dobrý deň,na preventívnej prehliadke mi lekar zistil HMQ 3 ložiska hypoecho - 1 intramamarne 9x5 s naznačeným septom,submamarne ploche ložisko akoby laločnate 12x4, a 7x3 mm
  Axily bez známok LAP.
  Čo to znamená so septom a akoby laločnate.
  Intramamarne,submamarne?
  Ďakujem za informáciu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opisovaná je lokalizácia ložísk na prsníku, tvar a veľkosť ložísk. Predpokladám, že Vám bola odporúčaná návšteva mamárneho centra. Postupujte podľa odporúčaní.

 • Cytologia

  , Autor: HerbaBianca

  Dobrý deň.Pred mesiacom som bola na preventívnej prehliadke.Včera som volala kvôli výsledkom cytologie.Sestirčka my povedala len toľko že mám zvýšené zápalové hodnoty kontrolu mám o pol roka ale že mu objedná či my objedná na LBC že tie výsledky už budú 100%.Čo to znamená?Nič viac my ktomu nepovedala.Mám sa obávať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z uvedeného opisu mi nie sú zrejmé okolnosti. Nemusí sa však jednať o nič vážne. Niekedy sú vedľajším nálezom onkocytologického vyšetrenia zápalové zmeny (vrátane reparácie), teda je možné, že ste nedávno mali v pošve zápal, prípadne máte infekciu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach odporúčam kontaktovať alebo priamo navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Menštruácia-špinenie

  , Autor: Viktóris

  Dobrý deň, v deň keď som mala dostať menštruáciu som mala špinenie ale menštruáciu som nedostala ani na druhý deň, čo to znamená? Bojím sa lebo toto sa mi ešte nestalo. Za vašu odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať o nič vážne, nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, ani výsledky vyšetrení. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo a menštruácia s Vám nedostaví do. dní, realizujte si tehotenský test. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Cysta,menzes, krvacanie

  , Autor: eNko

  Dobry den, chcela by som da opytat.
  22.10.21 (druhy den mentruacie) som bola na sono brusnej dutiny po tom co ma tam poslala obvodna lekarka, pretoze som mala bolesti chrbta,praveho boku a brucha, na sone mi zistili len cysticku leziu v oblasti laveho ovaria velkosti 36mm. Bolo mi odporucane gynekologicke vysetrenie ktore prebiehlo 26.10.21 (šiesty a posledny den menzesu) cysta o velkosti 38mm s heterogennym obsahom, taktiez zrobili odber Ca 125, postup dla vysledku (vysledok negativny) kotrola po dvoch menzesoch. No dnes 1.11.21 som znova zacala krvacat. Praskla mi cysta? Mam sa obavat? Co to znamena?
  Vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď máte otázky na mieste, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Ak je prítomná cystická štruktúra na vaječníku, má to väčšinou vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.