• operácia myómu

    , Autor: jaa

    Dobrý deň,
    čaká ma laparoskopická operácia myómu o veľkosti cca 5 cm, počas ktorej sa taktiež skontroluje funkčnosť vaječníkov. Chcela by som sa opýtať na dĺžku rekonvalescencie, resp. za aký čas budem môcť opäť začať cvičiť? Na cvičenie som zvyknutá, pravidelne ho vykonávam už cca rok 3 až 5x do týždňa. Pri dobe home office ma to udržiava nielen vo fyzickej, ale aj psychickej forme. Prípadne vedeli by ste mi poradiť akým cvikom sa vyhnúť? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, veľmi záleží od rozsahu výkonu, spôsobe, prípadných komplikáciách, či vedľajším nálezom. Na túto otázku sa dá zodpovedať po operačnom výkone. Pýtajte sa operujúcich lekárov, ktorí Vám budú vedieť odpovedať najobjektívnejšie a najpresnejšie.