Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Problém

    , Autor: Lucia800

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať.
    Nebola som ešte u gynekológa, mám 20 rokov.
    Pretože som sa bála ale keď dostanem menštruáciu tak ju mám slabú a iba 2-3 dni. Mávam bolesti v podbrušku na ľavej strane a veľmi často chodím na wc močiť. Môj obvodný doktor povedal, že v moči nič nie je, že netreba ísť na urologiu. Že skôr to môže byt niečo z gynekologického hľadiska. Nevydržím ani hodinu bez toho aby som nešla na wc. To isté aj v noci. Neviete mi poradiť co by to mohlo byt ked aj ta menštruácia je slabá a krátka???

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je vhodné navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu Vašich ťažkostí a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

  • Vexya

    , Autor: Kla

    Dobrý deň. Antikoncepciu Vexya beriem 1,5mesiaca a mám problém s trávením. Plynatosť, riedka stolica a bolesť brucha. Môžem ju vysadiť kedykolvek, alebo ju musím dobrať? Ďakujem vám

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, hormonálnu antikoncepciu môžete vysadiť kedykoľvek. Krvácanie sa dostaví do niekoľkých dní od vysadenia. V závislosti od toho, koľko tabliet z aktuálneho blistra ste užili a kedy antikoncepciu vysadíte, sa Vám posunie cyklus. V prípade, že si nechcete cyklus posunúť a okolnosti to dovolia, môžete dobrať celý blister a po jeho doužívaní nepokračovať v užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

  • Výtok

    , Autor: Nika24

    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj problém trvá už asi 3 týždne, najprv to bolo zvýšené množstvo výtoku bez zápachu,bez pálenia, bez svrbenia. Bol skôr riedky,biely. Pripisovala som to ovulácii. Neskôr sa výtok začal meniť na hustý a asi pred týždnom sa pridalo aj svrbenie. Bol to taký typický biely tvarohovitý výtok. Kúpila som si Canesten 6tbl.ktoré som dnes dobrala. Zlepšilo sa to ale mám pocit že to nieje na 100%. V minulosti som mala dobré skúsenosti s vaginálnymi tabletkami Gynimun. Mohla by som ešte pokračovať s týmito tabletkami?. Canesten som si dala včera večer takže neviem či to môžem kombinovať alebo radšej zopár dní počkať. Ďakujem veĺmi pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká. Vaginálne probiotiká si môžete aplikovať ihneď po skoneční liečby Canestenom. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie pošvy.

  • Výter z pošvy

    , Autor: Tjtj

    Dobrý deň,

    tak ešte raz, chcela by som sa opýtať na výsledky výteru z pošvy, či to mám riešiť a je potrebné brať lieky, vaginálne tablety, pretože plánujeme ďalšie dieťatko. Opakovane mám zlé výtery, raz e-coli, raz kvasinky po dobraní atb, teraz takéto výsledky, viď dole. doma mám este dalacin krém a macmirror 12 tbl. Neustále používam vaginálne probiotika aj probiotické tampony elle. Už som z toho zúfala, je to neustály kolotoč.
    Výter z pošvy
    *Aeróbna kultivácia, Epitelie.....................ojedinele lactobacillus.................pozit..+
    Leukocyty - PMN.............neprítomné
    stredne masívne Streptococcus agalactiae
    Kultivácia na kvasinky:
    Nález: Negatívny
    Kultivácia na laktobacily:
    Nález: Lactobacillus sp.(vaginalis) produkujúci H2O2
    Kultivácia na G.vaginalis:
    Nález: Negatívny

    Ďakujem krásne za radu

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, všetky opísané baktérie sú bežnou súčasťou pošvy. Pošva je "špinavý" orgán, to znamená, že sa v nej vyskytujú aj baktérie, zlé aj dobré. Ak sa zmení pomer týchto baktérii, teda dôjde k porušeniu rovnováhy a vaginálnej mikroflóry a premnoženiu "zlých" baktérií, problém je na svete. Volá sa to bakteriálna vaginóza. Vplyv na to má aj konzumácia sladkého, návštevy bazénov, kúpalísk, wellness, víriviek, sáun, ... Ak nemáte žiadne ťažkosti, liečba by nebola potrebná, pri plánovaní tehotenstva je však vhodné preliečenie. Aplikovať si môžete vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne aplikovať Macmiror vaginálne globulky večer pred spaním, aspoň osem dní. Následne odporúčam realizovať aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

  • Problémy

    , Autor: Karinkask

    Dobrý deň. 3 deň mi je zle od žalúdka, nevracala som ale je mi proste ťažko. S priateľom mávam vždy LEN ochranný vstyk a aj to tak, že sa urobí mimo mňa do kondómu, lebo mňa to potom vo vnútri začne bolieť. Nikdy do mňa nepchal bez kondómu, vždy len s kondómom a nikde sme nevideli ani necítili že by stekalo semeno spod kondomu a že by vošlo do mňa. Iné príznaky nemám - na tehotenstvo. V tomto si dávame pozor keďže obaja dieťa nechceme a ja aj keby chcem tak jeho do toho nedostanem - aby išiel bez kondómu. Vždy len s. Zajtra idem na gynekológiu a bojím sa že mi z ničoho nič objaví tehotenstvo aj ked nemám byť ako tehotná. Prosím pomoc.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin nevoľností môže byť viacero, nemusí sa jednať o tehotenstvo, môže sa jednať aj o problém tráviaceho systému. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať aj odber krvi na beta HCG.

  • Gynekológicke problémi

    , Autor: Ivca14

    Dobrý den chcem sa spytat 2 tyzdne dozadu som mala ťažkosti ako je svrbenie a pálenie iba zvonku, pan gynekolog mi dal macmirror mastičku do vnutra nech ju pouzivam cca tyzden, po použití 6 dni mi prišla menstruacia tak som ju nepoužívala.. Dal mi aj nejake čipky dovnutra na spravnu flóru aby sa mi tvorili tie '' dobre bakterie '' raz do tyzdna ze si ich mam dat, ale cca 9 dni po menstruaci mam zasa taky divny pocit, obcas ma svrbi alebo štípe vzdy ale hodinu po ked si dam antikoncepciu a trva to az do večera.. Gynekolog mi hovoril, ze by som mala brat viac vitaminov čo beriem stale, stravujem sa aj dost so zeleninov a ovocim.. Mohol by byt problem antikoncepcia? Alebo niečo ine?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, skúsiť môžete realizovať si vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, následne môžete pokračovať v liečbe Gynofloru, alebo iného predpísaného preparátu na úpravu pošvovej mikroflóry, Macmiror krém si môžete aplikovať zvonku aj naďalej. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.