• Cysty na vajecnikoch

    , Autor: martaamiriam

    Dobry den chcem sa opytat v stredu som bola pri gynekologicke ktora mi na zaklade toho ze som mala miernejsie bolesti urobila ultrazvuk kde mi zistila ze mam na vajecnikoch cisticky vo velkosti koralikoch robila mi aj prehliadku vyter atd o 4 dni prisli vysledky ze je vsetko v poriadku mam mat strach? nemoze to nejako rast da sa zistit aj na zaklade peeventivky ako mi robila ze akej formy su tie cysty vodnate alebo??

    Dobrý deň, cysta je definovaná veľkosťou väčšou ako 3 cm. Pravdepodobne sa jedná o folikuly. Na základe opisu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať vyšetrujúceho lekára.