• Výtok po pôrode

    , Autor: majan84

    Dobrý deň, rodila som v januári 2020 a od júla cca, keď mi niečo ako keby prasklo/natiahlo (tlmila som kychnutie) sa v bruchu mam výtok, ktorý je najmä ráno taký ako keby mi praskla voda, vložka a všetko často až premokne. Moja lekárka mi vždy urobí výter a dá lieky, no nič nezaberá. Chceme ďalšie dieťa, mam pomaly 38 a tiež je to nutné vyriešiť, lebo ma nebaví stresovať sa, kedy a kde mi všetko premokne. Sex je bolestivý dokonca takmer nemožný, už mesiace sme s manželom nič nemali. Existuje nejaké vyšetrenie okrem vyteru, kde sa dá zistiť, či mi neprasklo popôrodné šitie alebo či je to dobre zašite? Šili ma takmer 2 hodiny a museli ma pritom aj nacievkovať, aby to vedeli zašiť. Je pripadne nejaký lekár konkrétne, ktorý robí také vyšetrenie aby zistil príčinu? Výtery, antibiotika, samé lieky orálne či vaginálne za pomaly rok nezabrali a už som zúfalá. Vopred ďakujem za radu.

    Dobrý deň, je nutné vylúčiť, či u Vás nie je prítomná vesicovaginálna fistula, teda komunikácia medzi močovým mechúrom a pošvou. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Existuje viacero vyšetrení, ktorými sa dá zistiť možná príčina Vašich ťažkostí. Tie sa však realizujú v nemocnici, súčinnosti gynekológov a urológov. Na začiatok je potrebné gynekologické vyšetrenie na vyššom pracovisku.