Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,354 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Lindynette 20

  , Autor: fondgirl

  Dobrý deň pán doktor, užívam antikoncepciu Lindynette 20 štvrtý mesiac a včera som užila druhú tabletu z nového blistra o 21:30. Počas včerajšieho dňa som takmer nič nejedla, keďže som nestíhala a keď som prišla domov, dala som si kúsok večere, pohár červeného vína a následne tabletku. Do 20 minút od večere, vypitia pohára vína a užitia tablety ma jednorazovo prehnalo, pričom stolica bola riedka a tmavá - sfarbená vínom. Následne bolo všetko v poriadku a viac ma neprehnalo. Je možné, že sa tabletka nevstrebala? Ďalšiu tabletku som neužila a odvtedy prešlo už takmer 20 hodín.
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že sa tabletka hormonálnej antikoncepcie nemala čas vstrebať a bolo vhodné užiť ďalšiu tabletku hormonálnej antikoncepcie. Ak sa Vám nepodarilo užiť ďalšiu tabletku hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času pravidelného užívania, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, no nasledujúcich 7 dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).