• mononukleoza

    , Autor: 63315

    Dobrý deň pán doktor!
    S manželom sa už 8mesiacov snažíme o dieťatko, zatiaľ sa nám bohužiaľ nedarí, teraz mi zistili mononukleózu na ktorú beriem antibiotiká, chcela by som sa Vás spýtať či kvôli tejto chorobe musíme niekoľko mesiacov počkať so snažením alebo stačí len tento mesiac vynechať kvôli liekom? Mohol by mat nejaký negatívny vplyv čerstvé prekonanie tohto vírusu na tehotenstvo v prípade ak by sa podarilo. Vopred dakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň, keďže infekčná mononukleóza prebieha u každého individuálne, aj čo sa dĺžky a regenerácie týka, so snažením by som pár mesiacov počkal, kým sa Váš organizmus dá do poriadku.
    Infekčná mononukleóza nemá vplyv na tehotnosť, toho sa báť nemusíte, ale samotné tehotenstvo je pre Váš organizmus záťaž a nie úplne doliečený stav nemusí mať na Váš organizmus priaznivý vplyv. Vírus aj po prekonaní mononukleózy zostáva v tele v kľudovej forme a pri záťaži, akou je napr. aj tehotenstvo, sa ochorenie môže aktivizovať.