Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,286 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ROSALGIN

  , Autor: maja1611

  Dobry deň p doktor,
  Som po ATB liečbe a mam vag.zápal. Doktor mi predpisal Macmiror ale ten mi velmi nezabral. Pred tehotenstvom mi velmi pomohol na taketo problemy Rosalgin,mozem tieto vyplachy pouzivat aj v tehotenstve? Som v 19 tyzdni. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vaginálne výplachy si môžete aplikovať aj v tehotenstve. Skúste užívať aj vaginálne probiotiká.

Podobné otázky

 • Hnisavá cysta na vaječníku

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo som mávala zápaly, svrbenie, krvácanie, hustý hlienovitý výtok. 5.11. som bola akútne operovaná pretože som mala veľkú cystu naplnenú hnisom. Keď som prestala krvácať zase sa objavilo slabšie svrbenie. Keď som prišla domov z nemocnice nasadila som si betadine čípky 1x denne, trošku to zabralo ale počas dňa sa mi objavil zase hustý biely hlienovitý výtok ktorí spôsobuje svrbenie. Môže byť že sa to tam ešte nejak "čistí"? Brala som aj atb takže teoreticky by to mohli byť aj kvasinky. Výtok je bez zápachu, ale nie klasický kvasinkový. Je skôr hlienovitý. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, osobne si myslím že sa jedná o bakteriálnu vaginózu, ktorá môže vzniknúť po užívaní antibiotík v dôsledku poruchy vaginálnej mikroflóry. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynekologické problémy

  , Autor: Majina333

  Dobrý deň, Pán gynekológ. Mám 18 rokov. Potrebovala by som poradiť. Mám rôzne problémy v prvom rade také, že som vkuse prechladnutá (výtoky - na dennom poriadku, bolesti - raz za čas keď viacej prechladnem). Pretrváva to minimálne 4 roky aj keď sa teplo oblečiem hlavne v zime. Bola som u gynekologičky vypísala mi 2 rôzne tabletky čo sa dáva vaginálne najprv jedny ktoré nepomohli potom druhé a žiadna zmena. Hovorila že všetko je v poriadku len menšie baktérie. Teraz k menštruácii - každý mesiac mi mešká menštruácia, a furt trvá 9 dní. 8 dní ich mám veľmi silné a začiatky neskutočné bolesti až ani chodiť neviem. Tieto už dlhšie pretrvávajú ale mám novšie. Mesiac už mám vaginálny zápach. Neviem k čomu to porovnať skôr asi k rybe. Neskutočne to zapácha často sa okúpem umyjem poriadne a napriek. Po sexe mám tiež neskutočný rybací zápach a neskutočne sa zato hanbím. Párkrát sa tiež stalo že som mala žltkastý výtok. Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť? Vopred ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás jedná o vaginálnu infekciu, pravdepodobne o bakteriálnu vaginózu. Je potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu a citlivosť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Návšteve obvodného gynekológa sa nevyhnete.

 • Okamžitá úľava od bolesti

  , Autor: Girlfromwest

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či by ste mi vedeli poradiť nejaký krém alebo iný prípravok na pálenie a štípanie vo vaginálnom prostredí. Po pohlavnom styku pociťujem bolesť, štípanie, pravdepodobne suché prostredie. Lubrikačný prípravok sme s partnerom nepoužili. Chápem že to môže byť príčina a už sa takémuto problému budem snazit vyhnúť. Lenže momentálne mi tá bolesť bráni normálne fungovať. Vedeli by ste mi prosím poradiť čím si pomôžem? Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najskôr je vhodné vylúčiť vaginálnu infekciu, s tým Vám pomôže obvodný gynekológ vyšetrením a realizáciou výteru z pošvy na kultiváciu. Môže sa u Vás jednať aj o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, občasne si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vaginoza?

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, zakúpila som si Canestest a vyšlo mi že by som mala mať bakteriálnu vaginózu a naznačovalo by to aj tomu že mi predtým u lekára vyšlo ph 5.0 tuším. Ale mám rozdielne príznaky, sedia mi skôr na klasickú mykozu. Pálenie, biely krémový výtok bez zápachu a biely hrudkovitý povlak na vonkajších rodidlách. Neviem aj či to s tým nejak suvisí ale mierne ma páli aj pri močení a cítim tlak. Nie som tehotná na 100%. Vedeli by ste mi poradiť či aj tieto príznaky môžu sedieť na bakteriálnu vaginózu a poprípade ako to liečiť ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Na základe výsledku vyšetrení Vám nasadí potrebnú liečbu. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Podľa opisu si však myslím, že návšteve lekára sa nevyhnete.

 • Zápal?

  , Autor: michala2703

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať, už asi 4. deň mám bolesť v oblasti pošvy,svrbenie. Cez deň to nie je cítiť vôbec ale k večeru sa to opakuje už štvrtý večer po sebe. Skúšala som sa natierať krémom ale nepomáhalo. K tomu mám aj biely výtok ktorý ale vôbec nepachne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si vaginálne probiotiká, prípadne Canesten krém. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, kde sa na základe realizovaného vyšetrenia a výteru z pošvy nasadí potrebná liečba a určí ďalší postup.