Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,286 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krém Aldara

  , Autor: erika73828

  Dobrý deň. Používam aldaru už tretí deň. Ú konečníku sú bradavicky menšie. No po jedných sa mi vytvorili také červené bodky ktoré trochu svrbia. Niektoré mi zatiaľ ešte nezmizli. No krém sa mi dostal aj tam kam nemal kde nemám bradavicky a vytvorili sa mi červené fľaky ktoré pália a svrbia. Zmiznú alebo je potrebné tomu nejako dopomôcť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o vedľajší účinok preparátu. Väčšina týchto reakcií pokožky je mierna a pokožka sa vráti do normálneho stavu v priebehu približne 2 týždňov po zastavení liečby.

Podobné otázky

 • Geniálne bradavice

  , Autor: erika73828

  Dobrý deň približne mesiac som sa liečila na genitalne bradavice pomohol mi krém Aldara aj napriek zníženej imunite som sa toho zbavila a všetko bolo čisté. Ani nie do mesiaca sa všetko vrátilo. Ako by som mala postupovať, mám sa stále liečiť týmito krémami? Ako sa toho zbavím? Odporučená mi bola aj vakcína lenže som sa dočítala že ma nechráni pred týmto typom keď som ho už mala/mám. Ako by som mala postupovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, očkovanie jednoznačne odporúčam. Je síce pravda, že Vás nechráni pred týmto jedným konkrétnym typom, ale chráni Vás pred ďalšími typmi, s ktorými ste ešte neprišli do kontaktu. Ak došlo v krátkom čase k recidíve, problém bude pravdepodobne v imunitnom systéme. Ak máte pozitívne skúsenosti a za sebou úspešnú liečbu, môžete s liečbou pokračovať. Ďalšou možnosťou je chirurgické odstránenie kondylómov. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý po konzultácii s Vami určí ďalší postup.

 • Vyrážky

  , Autor: erika73828

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať asi mesiac som sa liečila na kondylomy a krém Aldara mi pomohol sa ich zbaviť. Prišla som k svoje lekárke na kontrolu spravila mi vyšetrenie a povedala ze je všetko v poriadku. Predtým než som išla lekárke som sa oholila a všetko bolo čisté no po pár dňoch sa mi vyhodili dve vyrážky a teraz tretia, obávam sa že sa mi to znovu vrátilo. Je to možné? Dovtedy nič, je možné že je to tým holením, že som si to tou žiletkou nejakým spôsobom rozniesla?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr si myslím, že ide o zapálené folikuly v dôsledku podráždenia po holení, bez videnia nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • HPV

  , Autor: Erika7829292

  Dobrý deň. Gynekologicka mi zistila kondylomy. Používam krém aldara a mám tam také červené pupienky len a niekde chrastičky vytvorené. Môj priateľ bol vyšetrený na HPV a mal negatívny výsledok. No odkedy sme spolu niečo mali, bol to prvý priateľ ktorý sa do mňa spravil, som mala problémy mikozy a podobne no on je negatívny. Mne ešte testy nerobili, myslite ze je možné že budem negatívna aj ja? Čím to mohlo byť spôsobené že sa mi objavili zrazu tieto problémy? Môžu sa kondylomy vytvoriť aj keď je človek negatívny na tento vírus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kondylómy spôsobujú iné druhy HPV ako tie, ktoré sposobujú zmeny na krčku maternice. Súvisí to aj s poklesom imunity, aj vplyvom pohlavného života, kedy dochádza k mnohým zmenám a začínajú sa prejavovať ochorenia či stavy navodené zmenou pošvovej mikroflóry, či kontaktom s pre Váš organizmus cudzími bunkami. Testy môžete mať negatívne, väčšinou sa zameriava na typi HPV 16 a 18, ktoré kondylómy nespôsobujú. Wartec, či Aldara, ktorý stimuluje imunitu a dá sa zbaviť kondylomov aj natrvalo, sú výborným spôsobom liečby. Niekedy je však nutná chirurgická liečba.

 • HPV

  , Autor: Erika7829292

  Dobrý deň. Liečim sa na kondylomy. Používam krém aldara už asi druhý týždeň. Zatiaľ nevidím nejaké veľké zmeny. Len také červené bodky a asi 3 také väčšie bradavicky. Svrbí a páli to. No vytvorili sa mi také menšie biele povlaky ktoré nejdu umyť. Vchod do vagíny mam celý červený akoby zapálený. Krvacam trochu z vnútra aj také kusy zo mňa idú. Je to normálne? Keď som si volala svojej gynekologicke povedala ze mam vydržať ale je mi to nepríjemné. Objednala som si aj indol 3c neviem ci pomôže som zúfalá.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám takto neviem bližšie vyjadriť. Niekedy je však medikamentózna liečba neúčinná a je nutná chirurgická liečba kondylómov. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Geniálne bradavice

  , Autor: erika73828

  Dobrý deň používam krém Aldara na gen. bradavice. No už tretí deň ma bolí podbruško a mám také mierne špinenie. Volala som si svojej doktorke a tá povedala že mám vyčkať. Beriem antikoncepciu a pauzu nemám tak neviem čím bolo spôsobené toto špinenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie aj mimo sedemdňovej pauzy pomerne časté. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.