• Hrčka

    , Autor: Katana26

    Dobrý deň.Potrebovala by som od vás radu.Vytvárajú sa mi na malých pyskoch v okolí klitorisa také akoby hrčky.Niekedy zmizne ale po čase sa objaví nová.Sú aj bolestivé na dotyk a vyzerajú akoby podkožné.Niekedy sa mi urobí taká čo po čase aj praskne, a ide z nej hnis a niekedy je taká že je bolestivá a mám aj opuch v tejto oblasti ale nevyjde z nej nič.Neviem o čo môže ísť ,chcela som si dávať na to čiernu masť ale na tom mieste tá masť nedrží tak si dávam aspoň framykoin.Vedeli by ste mi poradiť o čo by mohlo ísť ? Dosť ma to znepokojuje a som z toho nervózna ,pretože sa to opakuje častejšie a obmedzuje ma to čo sa týka aj pohl.styku.Keď sa mi objaví tá hrčka alebo čo to je vlastne je tak si na to dávam tú masť a nemôžem s manželom mať ani pohl.styk nakoľko mi je to nepríjemné a mám strach že by som ho náhodou niečím nenakazila.Ďakujem za každú radu.

    Dobrý deň, môže sa jednať o zapálené folikuly alebo mazové žľazy, ale teoreticky aj o kondylómy. Takto sa Vám ale bližšie objektívne vyjadriť neviem. Je potrebné gynekologické vyšetrenie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.