Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,673 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Panenská blana

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som sa opýtať ako dlho budem krvácať pri pohlavnom styku.
  Mala som pohlavný styk s priateľom no momentálne mám druhého priateľa a pri ňom som začala krvácať. Neviem ci to je normálne alebo sa mam toho obávať.
  A ešte sa chcem opýtať je normálne keď sa žena sama neuspokojuje? Z gynekologickeho hľadiska je nato aký pohľad?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od príčiny krvácania, či je krvácanie spôsobené trhlinkami steny pošvy, alebo máte na krčku ektrópium, prípadne ste dostali menštruáciu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Ak vediete s partnerom aktívny sexuálny život, nie je potrebné samouspokojovanie.

Podobné otázky

 • Pohlavny styk

  , Autor:

  Dobry den mam 17 pred 3 mesiacmi som mala uplne prvy sex a velmi som bola stresovana a neuvolnena pocas sexu som zacala dost krvacat neboli to len kvapky je to normalne ? Moze to byt preto ze sa mi pretrhla panenska blana a ze som nebola uvolnena ? Od vtedy som sex vobec nemala a bojim sa ze zase zacnem krvacat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie či krvácanie pri prvom pohlavnom styku je vo všeobecnosti časté. Áno, môže to byť spôsobené aj pretrhnutím panenskej blany. Neuvoľnenosť a nepohoda tomu tiež nenapomáha. Odsledujte si to. Báť sa nemusíte. Je však možné, že sa špinenie či krvácanie vyskytne opäť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pohlavny styk

  , Autor:

  Dobry den ked som mala prvy sex tak zrejme sa mi pretrhla panenska blana a pocas sexu som krvacala od vtedy som sex nemala a chcem sa spytat ze ked budem mat znovu sex tak este by som mala krvacat? S toho dvovodu ze sa mi pretrhla panenska blana ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia alebo zakrvácania po pohlavnom styku môže byť viacero. Žena nemusí zakrvácať iba po prvom pohlavnom styku. To znamená, že nemusíte po ďalšom pohlavnom styku zakrvácať. Odsledujte si to.

 • Panenská blana

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás aký je najlepši spôsob pretrhnut blanu? Keď som s priateľom pri 1. 2.3.. pohlavnom styku vôbec nekrvacala a teraz mam nového priateľa a krvácala som a mali sme pohlavný styk už 2x. A dosť to boli keď máme pohlavný styk. Neviete mi poskytnúť nejaké rady? Ako to pretrhnut? Ci je lepšie aj nasilu to spraviť..? Teda myslím si ze to je ta blana. Nemá tam být co iné.. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už mali pohlavný styk, panenská blana je pretrhnutá. Môže sa jednať o zhrubnutý okraj panenskej blany. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Panenska blana

  , Autor:

  Dobrý deň da sa pretrhnúť panenska blana keď si dám dnuka prst ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, panenská blana sa dá pretrhnúť aj inak ako pri pohlavnom styku, napríklad vaginálnym vyšetrením, vaginálnym ultrazvukom, ...

 • Panenská blana

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať mám stále panenskú blanu keď sa s priateľom snažíme ju pretrhnúť.. pohlavný styk som mala už 2krat a ešte stále som nekrvacala

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, okraje panenskej blany, tzv. hymenálne okraje, ostávajú aj po prerušení panenskej blany. Je to u každej ženy individuálne, nemusíte ani zakrvácať. Ak ste mali pohlavný styk, panenská blana je prerušená.