Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Narušená vaginálna mikroflóra

  , Autor:

  Dobrý deň, písali ste mi že môj problém je o narušenej vaginálnej mikroflóre a odporučil ste mi vaginálne probiotika pravidelne. Chcem sa spýtať existujú aj orálne vaginálne probiotika pomôžu aj tie pri dlhodobom užívaní? Ake by ste mi odporučili by ktoré by boli vhodné aj pri dojčení. Pri vkladacich do vagíny pravidelne si to neviem predstaviť ako dlhodobo by som to musela užívať?
  A existuje aj nejaká kortikoidna masť bez predpisu ktorá je vhodná pri dojčení? Pri predpísaných je všade písane že by sa nemali užívať pri dojčení alebo len krátko čo je to krátko? Ktorá taká masť je vhodná? Mám doma locoid ale je tam písané že by sa mala používať slabšia na intímne miesta. Prepáčte že sa takto hlúpo pýtam ale nie som doktorka a nevyznám sa a nerada by som nejako ublížila dieťatku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, klasické orálne probiotiká neprechádzajú do pošvy, majú vplyv iba v tráviacom trakte, preto je vhodné užívať vaginálne probiotiká. Užívajú sa v dávkach, ale aj dlhodobo. Existuje viacero voľnopredajných prípravkov a preparátov, ktoré môžete užívať aj počas kojenia, farmakologické firmy sa takto chránia. V lekárni Vám určite poradia lepšie, keďže majú lepší prehľad o všetkých preparátoch. Keďže nepoznám nález ani bližšie okolnosti, neporadím Vám bližšie.