• mykóza

    , Autor: 63315

    Dobrý deň, s manželom sa snažíme už pol roka o druhé bábätko, no zatiaľ sa nám nedarí. Do menzesu mám ešte týždeň, testovať je ešte skoro... začala má trápiť vaginalna mykóza, výtok. V lekárni mi poradili tabletky Clotrimazol Al 200. Moja otázka, možno blbá....ale ak by sa nám tento mesiac pošťastilo, ublížila by som plodu použitím tohto lieku? Vopred dakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň, ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu lieku u v 1. trimestri tehotenstva. Počas tehotenstva možno vykonať liečbu, no tabletu je nutné zavádzať bez použitia aplikátora. Zárodku neuškodíte, nemusíte sa obávať.