Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,761 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohlavny styk

  , Autor:

  Dobry den mala som uplne prvi pohlavni stik dostala som infekciu zistili mi v moci bakterie a biele krvinky bojim sa toho ze ked budem mat zase sex tak sa mi to bude opakovat prosim ako sa mam chranit pred infekciami

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste užívať vaginálne probiotiká, môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy. Dokezitá je aj intímna hygiena, aj Vášho partnera. Bezpečný je chránený pohlavný styk s kondómom.

Podobné otázky

 • liek polygynax

  , Autor:

  Dobrý deň,
  beriem liek polygynax a už končím liečbu. V príbalovom letáku je písané, že sa neodporúča pohlavný styk s kondómom lebo by mohlo dôjsť k jeho roztrhnutiu. Chcela by som sa opýtať, že za akú dobu môžem mať pohlavný styk s kondómom a bude to bezpečné? (napríklad, keď si dám večer poslednú tabletku, na druhý deň večer by to už bolo bezpečné s kondómom? alebo to trvá dlhšie kým tabletka odíde z tela úplne?)
  Ďakujem vám za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyčkajte 24 - 48 hodín od aplikácie poslednej vaginálnej kapsulky, následne môžete mať pohlavný styk s prezervatívom.

 • Tlak v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, 24.7. sme mali s partnerom pohlavný styk s kondómom ale urobil sa keď bol vo mne, tak pre istotu na ďalší deň približne po 24hodinách som si vzala tabletku po (escapelle). Po užití tabletky mi prišla na po 8 dňoch bolestivá menštruácia, ktorá trvala 6 dní. Tento mesiac už asi týždeň mám citlivé bradavky a posledných pár dní pociťujem tlak v podbrušku. Menštruácia mi mešká zatial 1 deň. Je možné že to je spôsobené tou tabletkou alebo to môže byť tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, navyše ste včas užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvo je minimálne pravdepodobné. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie patrí znepravidelnenie menštruačného cyklu.

 • Zápal

  , Autor:

  Dobrý deň. Bola som na vyšetrení a zistili mi zápal pošvy. Vaječníky a maternica sú v poriadku. Nasadili mi maxmiror complex, v balení je desať bobúľ, 7 z nich som aplikovala už než mi prišli moje dni. Keď mi skončia moje dni mam pokračovať s liečbou alebo len ak sa vyskytnú nejaké ťažkosti? Styku sa vyhýbam už druhý týždeň. Ako dlho sa mám strániť pohlavnému styku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste si stihli pred príchodom menštruácie aplikovať 7 vaginálnych globuliek, malo by to byť postačujúce. Po skončení menštruácie si môžete realizovať kúru vaginalnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry. Pohlavný styk počas užívania vaginálnych probiotík mať môžete. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň ja sa chcem spitat mam partnera a mam snim uz 7 mesiace pohlavný stik do mesiaca ho mame 4/5 krát nepoužívame žiadnu ochranu len takú ze sa nespraví do mna naziva sa to prerušovana suloz môžem otehotnieť aj ked sa nespraví do mna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný nechránený pohlavný styk nie je antikoncepcia, tehotenstvo sa preto vylúčiť nedá.

 • Pohlavný styk po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň, som 11 týždňov po prirodzenom pôrode. Robili mi nástrih hrádze no aj napriek tomu som sa ešte natrhla. Bola som na kontrole po šestonedelí a doktor povedal, že je všetko v poriadku. Až po tejto kontrole keď mi potvrdil ze je všetko ok sme chceli vyskúšať s priateľom pohlavný styk no ani ku tomu nedošlo lebo už len pri pokuse o vniknutie mam veľké bolesti. Chcela by som sa Vás opýtať či to je v poriadku a aj napriek tomu máme v tom pokračovať a po čase to vymizne alebo mam navštíviť lekára z dôvodu týchto bolestí? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je popôrodné hojenie individuálne v závislosti od viacerých okolností, hlavne od rozsahu pôrodného poranenia a hojivosti u danej ženy. Niekedy to trvá o niečo dlhšie, aj pol roka. Takto sa Vám však k zhojeniu neviem bližšie vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.