• Výtok a vonkajšie rodidlá

    , Autor: Miška_1109

    Dobrý deň, dá sa potvrdiť mykóza keď mám na vonkajších rodidlách taký hrudkovitý výtok? Prestala som používať intímne mydlá lebo som z nich mala pálenie, dlhodobo som sa liečila z mykózy ale po vysadení som sa už neliečila ale chcem začať po sviatkoch nakoľko nemám žiadne príznaky. Ale chcela by som vedieť či ten výtok je nejaké potvrdenie na mykózu, sprchujem sa každý deň ale i keď sa osprchujem tak na ďalší deň mám ten "výtok" na vonkajších rodidlách. Ďakujem

    Dobrý deň, na potvrdenie mykózy je nutné realizovať výter z pošvy na kultiváciu. Môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.