Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ureaplasma parvum

  , Autor:

  Dobrý deň, vyšla mi pozitívna ureaplasma parvum. Boli mi predpísané antibiotika Medofloxine na liečbu mne aj partnerovi. Ak si dobre pamätám pani gynekologička mi predpísala antibiotiká na 7 dní- 2 tablety každých 12 hodín. Dnes tieto antibiotiká beriem už 7. deň spolu aj s probitikami, ale zneisťuje ma to, že v balení je tabliet na 10 dní. Bude liečba dostatočná aj keď ju ukončím 7. dňom, alebo je potrebné dobrať celé balenie? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nič sa nestane, ak doberiete liečbu plných 10 dní. Ak ste mali užívať antibiotiká 7 dní, zvyšné tablety si ponechajte do budúcna, ešte sa Vám môžu zísť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Otázka - konizácia, tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, mám dohodnutý termín na konizáciu v novembri v nemocnici Šaca, bolo mi sterom zistené H-SIL tak som to bezodkladne začala riešiť, HPV - neg., ureaplasma parvum - poz.... Meškala mi menštruácia, spravila som si test, kt. bol pozitívny a bolo odberom krvi potvrdené, že som tehotná (cca 5tt).. ako teraz ďalej postupovať? Budem musieť podstúpiť interrupciu alebo ako sa tieto prípady riešia ? Čaká ma ešte ďalší odber, nakoľko hodnota HCG bola nízka. Ďakujem za pomoc

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je tehotenstvo žiadané, bude potrebné stav odsledovať. Konizácia sa odloží. Najskôr však treba potvrdiť, či sa jedná o normálne a zdravé tehotenstvo a na základe týchto skutočností ďalej postupovať.

 • Kultivacia

  , Autor:

  Dobrý deň, moje výsledky z kultivacie-epitelie-pozit. +, Lactobacillus-pozit. ++, koryneformne Pál-pozit. +, aerobna kultivacia-nalez-corynebacterium sp, Lactobacillus sp. (vagnalis) produkujúci H202.
  Kultivacia na ureaplasma sp. - viac akoc10*4 cfu/ml - diagnostická suprava identifikuje dva druhy rodu ureaplasma urealyticum a ureaplasma parvum.
  Ostatné negatívne
  Co to všetko znamená? Snažíme sa o dieťa a môžem byť tehotná, čo v prípade tehotenstva? Bol, by s tým problém?
  Ďakujem
  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazma je bežnou súčasťou mikroflóry pošvy. U väčšiny žien nerobí žiadne ťažkosti. Záleží aj od toho, či máte nejaké ťažkosti. Nie vždy je nutná antibiotická liečba. Keďže je prítomný aj lactobacilus, organizmus by si s tým mal vedieť poradiť. Vplyv na tehotenstvo by to nemalo mať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Ureaplasma parvum

  , Autor:

  Dobrý deň prajem dala som si robiť rozšírenú cytologiu a výsledok je všetko negatívne v rátame ureaplasmy ale ureaplasma parvum vyšla pozitívne, od doktorky mám iba info že si mám prísť po recept..už som raz mala pozitívnu ureaplasmu ale nie parvum ale veľa som čítala o tom že to môže byť bežny nález a pokiaľ nespôsobuje problémy nie je potrebné ju liečiť ATB. Problémy nemám vôbec žiadne zaujímal by ma váš názor ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, táto baktéria sa vyskytuje v urogenitálnom trakte aj u zdravých ľudí a nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti. Pri poklese imunity a premnožení však môže spôsobovať zápaly močových ciest a poruchy plodnosti. Je vhodné preliečiť ako Vás, tak aj Vášho partnera. Predpokladám, že v minulosti ste mali pozitívnu Ureaplazmu urealyticum.