• Kyretáž a postup po nej

    , Autor: MariV

    Dobrý večer, pán doktor, v novembri u mňa došlo k MA v 7tt. O týždeň mi robili kyretáž, keďže nebolo vyčistené úplne všetko, môj lekár má poslal na zákrok opäť. Kyretáž mi tentokrát vykonávali aj so sonom, no keď som prišla na kontrolu k môjmu dr. opäť našiel ešte niekoľko mm kúsok, ktorý nebol odstránený. Povedal však, že na kontrolu stačí prísť po prvej menštruácii o 4-6 týždňov, že je to v poriadku.
    Chcem sa spýtať či je to teda naozaj v poriadku, nemusím mať žiadne obavy (nekrvacam a nemam bolesti) a môže to vyjsť s nasledujúcou menštruáciou?

    Dobrý deň, áno, nemusí sa za každých okolností realizovať výkon. S nasledujúcou menštruáciou sa môže dutina maternice vyčistiť aj sama.