• CIN III/ CIS

    , Autor: ZankaZu

    Dobrý deň,
    mám 43 rokov, problémy začali v marci 2020 kedy som spontánne v 13 tyzdni potratila. V septembri som bola na ster-cytologia PAP3, (nemala som žiadne problémy bolesti, mimo krvácanie MS, bolesti) HPV pozitívne, biopsia, konizacia-vysledok CINIII/CIS . Čo ďalej? Ako sa postupuje? Bola mi navrhnutá aj hysterektomia, ale v tejto dobe corony ak sa bude čakať neohrozí ma to ?
    Som 14 deň po konizacii, hnedy vytok, trochu zapáchajúci netreba ATB?
    Ďakujem

    Dobrý deň, ak ste už absolvovali konizáciu, je nutné vyčkať na výsledky histológie, či sú okraje konizátu čisté. Podľa toho sa stanoví ďalší postup. Čo sa týka hnedého výtoku alebo krvácania, po výkone zvykne byť, nemá však zapáchať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa alebo zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.