Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Doxyhexal

  , Autor: Balinka123

  Dobrý deň, beriem antibiotiká Doxyhexal kvôli ureaplazme.. mam taký problém že mam nesmierne pálenie zospodu.. až je to neznesiteľne.. Tak som sa chcela spýtať či to môže byt spôsobené tým alebo to je niečo iné

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžu sa u Vás prejavovať vedľajšie alebo nežiadúce účinky prípravku. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a užívajte vaginálne probiotiká.

Podobné otázky

 • Ureaplazma

  , Autor: Liliana123

  Dobry den pan doktor,
  niekolko mesiacov pocitujem bodavu bolest, pychanie a palenie v podbrusku. Objavil sa zapachajuci vytok. Posledne 3 mesiace som 3x brala ATB na zapal mocoveho mechura. Zmenila som gynekologa, novy mi po vysetreni okamzite nasadili ATB na 21 dni (Sumamed 2 tbl jednorazovo + Doxyhexal 1x1 na 20 dni, 3 mes bez styku) rovnako sa lieci aj partner.
  Mam 37, nemam deti, pred rokom som mala mimomaternicove teh. a odstrany vajecnikovod.
  V sucastnosti sme sa snazili o dietatko brala som Inofolik, Gynex, Kys. listovu, probiotika, dodrzujeme hygienu, nemame inych partnerov.
  Posledna diagnoza ma velmi vystrasila, na zaklade niektorych prognoz.
  Chcela by som sa opytat ci mozem uzivat aj dalsie doplnky na podporu liecby, napr. probiticke vaginalne cipky, Rosalgin alebo ine.
  Uprava stravy je samozrejmostou.
  Je vela roznych lieciv nechcem ich uzivat/kombinovat bez odporucania.
  Dakujem vopred za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, samozrejme, ak ste v poslednom období užívali niekoľko druhov antibiotík, realizácia kúry vaginálnymi probiotikami bude veľmi prospešná. Vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom si môžete realizovať, najvhodnejšie jednorázovo pred začatím kúry vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ureaplazma

  , Autor: Lolu

  Dobry deň,
  Obraciam sa na Vas s otazkou ohľadne antb.
  V kultivácii mi vyšla ureaplazma a boli mi predpisane antb. Doxyhexal 200mg na 20 dni, 1 tbl za 24 hodin.
  Nie je to vysoka davka na tak dlhe obdobie? Važim 54kg.
  Liecime sa obaja s manzelom . Pohlavny styk uplne vynechat, alebo s prezervativom je to možne?
  Ďakujem J

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nasadená liečba je štandardná. Pohlavný styk je potrebné počas liečby úplne vylúčiť. Odporúčam užívať aj probiotiká, ako perorálne, tak aj vaginálne.

 • Ureaplazma

  , Autor: Canım155

  Dobrý deň.. priateľovi zistili ureaplazmu a samozrejme potom aj mne. Priateľovi dali na preliečenie Doxyhexal na 3 týždne.. a keďže ja som alergická na Doxyhexal a penicilín tak mne predpísal doktor vaginálne antibiotické čapíky Ampicilin na 10 dní. Neviem či si take učinné ako tabletky. Moja otázka je či je ureaplazma nebezpečná a či môže brániť otehotneniu. Pretože sa snažíme uz 3 roky. A mávala som každý deň zapáchajúci výtok hnilobny. Po tom ampiciline to trosku preslo a teraz to mávam možno raz týždenne. Môže to byt z ureaplazmy? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vhodnejšie by bolo nasadenie makrolidového antibiotika Sumamed. Áno, ureaplazma môže spôsobiť rôzne problémy, aj s otehotnením, u väčšiny ľudí však nerobí ťažkosti. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je vhodné porozmýšľať aj o kontrolných steroch. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Dlhodobe problemy

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Už dlhodobo mám problémy, so svrbením a pobolievaním podbruška a krížov. Liečila som sa už všetkým možným, niečo mi zaberalo, niečo skoro vôbec. Jediné čo mi zabralo na dlhšie bola kúra CANDIVAC-om. Potom som sa ním liečila viac krát ale už nezaberal. Vybrali sme s partnerom aj doxyhexal 20 dní na ureaplasmy. Teraz posledný cyklus som brala gyno pevaryl - ten mi celkom dobre zabral. Po menštruácií sa však problémy vrátili. Divné je, že v kultivácií sa nikdy nepotvrdia kvasinky. Je možné že aj napriek tomu spôsobojú kvasinky môj problém? Ani výtok nemám klasický kvasinkový, je skôr hustý, hlienovitej konzistecie a priesvitný - niekedy s krvou, hlavne po ms. Teraz som zase vybrala 4 tablety canestenu + používam mastičku imacort a dnes sa už cítim oveľa lepšie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je možné, že sa u Vás jedná o bakteriálnu vaginózu. Opakovaným a častým užívaním systémových antibiotík, či vaginálnych preparátov dochádza k narušeniu prirodzenej vaginálnej mikroflóry. Skúste si realizovať pravidelné kúry vaginálnymi probiotikami na podporu vaginálnej mikroflóry. Vhodné sú aj kontrolné rozšírené kultivačné vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy a ureapalzmy.

 • Hlienovity vytok a neustale svrbenie

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo mám problémy so svrbením v pošve a hlienovitým výtokom po menštruácií, ktorý je zmiešaný s krvou. Viac krát som bola preliečená rôznymi atb (doxyhexal, amoksiklav, dalacin), entizolom, gyno-pevarylom, canestenom, probiotikami ale nič na to nezaberá. Mám aj pobolievanie v podbrušku, krížoch a slabinách a pred menštruáciou mávam aj 2-3 dni kŕče, čo som pred ako mi začali tieto problémy nemávala. Neviem už čo robiť, operovať ma už veľmi nechcú pretože mám strašne veľa zrastov a mám operované aj črevá. Čo by mohlo byť príčinou mojich problémov? Mám trvať na operácií? Je možné, že sa zistí pri nej príčina mojich problémov? Už ma raz operovali, pred necelými 2 rokomi, na nič sa neprišlo, odstránili mi cystu a jeden vajíčkovod, na druhom urobili neostomiu a fimbrioplastiku ale ja mám stále ten istý problém už skoro 3 roky. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môžete sa u Vás jednať o endometriózu. Určite by som u Vás realizoval aj rozšírené kultivačné vyšetrenie na chlamýdie a mykoplazmy. Keďže nepoznám peroperačný nález, ani dôvod predchádzajúcich gynekologických operácií, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Operácia nemusí vždy znamenať riešenie. Každý operačný výkon so sebou prináša riziko tvorby ďalších a ďalších zrastov, samozrejme ale, ak to situácia bude vyžadovať, diagnostická laparoskopia sa dá zvážiť.