Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,844 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Doxyhexal

  , Autor:

  Dobrý deň, beriem antibiotiká Doxyhexal kvôli ureaplazme.. mam taký problém že mam nesmierne pálenie zospodu.. až je to neznesiteľne.. Tak som sa chcela spýtať či to môže byt spôsobené tým alebo to je niečo iné

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžu sa u Vás prejavovať vedľajšie alebo nežiadúce účinky prípravku. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a užívajte vaginálne probiotiká.

Podobné otázky

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, 10 dní som brala antibitoiká Doxyhexal(predpísané od dermatologičky na akné, nedostatok ženského hormónu a vyšší testosterón), dostala som menštruáciu a po niekoľkých hodinách som dostala nezvyčajné silné krčovité bolesti v podbrušku, zostala som blédá na odpadnutie a začala som zvracať a prehánať ma.(Pred tým nikdy som nemala takéto príznaky menštruácie). Čítala som vedľajšie účinky zápala hrubého čreva, ale po dobu 10 dní som bola v poriadku až v deň ked som dostala menštruáciu tak som sa chcela spýtať či to mohlo mať negatívny vplyv.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti patria tiež medzi nežiadúce účinky spomínaných antibiotík, nástupom menštruácie sa mohli v organizme spustiť reakcie vedúce k spomínaným prejavom. Áno, niekedy sa môžu nežiadúce účinky prejaviť až po istom čase užívania, respektíve až po doužívaní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára. Nemusí sa jednať vôbec o gynekologický problém. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • ureaplazma parvum

  , Autor:

  Dobrý den prajem,
  z rozšíreneho cytologckého steru mi zistili prítomnost ureaplazmy parvum.. prvý krat bola zaznamenaná na vysetreni po porode pred 5timi rokmi, ciže je predpoklad že som ju mala už pred otehotnením len moj vtedajsi lekar neposkytoval takýto druh testu resp.iba zakladnu cytologiu kde sa prítomnost ureaplazmy nezisti. Lekárka mi predpísala doxyhexal na 20 dni a plus mal ist partner na vysetrenie.. liecbu som neabsolvovala kedže netrpim žiadnymi problémami ako s mocovými cestami tak ani nemavam mykozy a pod. samozrejme som sa stretla s roznymi nazormi aj kamaratky co podstupili tieto tesy mali pozitívnu ureaplazmu a každý lekar postupoval inak... jeden daný problem riesi druhý povedal že pokial nesposobuje problémy nie je potrebné lieciť ATB. Kedže rozmýslame nad druhým dietatom chcela by som poznať Váš nazor na liecbu urea parvum. Manžel odmieta brat ATB pokial mu nic nie je ma problemy so žaludkom a DNU.. a pri akýchkolvek ATB mava velké žaludocne problemy aj napriek užívaniu probiotik. a tu sa jedna o silne ATB na 20 dni, ktore vo finale ani nemusia zabrat podla realnych skusenosti ... dakujem za vas nazor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazmy môžu byť aj normálnou súčasťou vaginálnej flóry. Ak nemáte žiadne ťažkosti, rovnako tak ani Váš partner, netreba ich za každú cenu liečiť celkovými antibiotikami. Môžete užívať vaginálne probiotiká.

 • Problém g

  , Autor:

  Dobrý deň, mala som bakteriálny problém a brala som tabletky Klacid ktoré som dobrala a hneď nato mi predpísala doktorka doxyhexal. Tie som tiež brala ale pár posledných som už nedobrala pretože som z nich začala každý deň vracať.. prešli 2 týždne a mam problém že mam znovu výtoky a trápi ma svrbenie.. a keď si nato dám canesten tak ma to stipe.. neviete čo s tým ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa u Vás prejavili vedľajšie alebo nežiadúce účinky liečiva v takej miere, bolo vhodné liek vysadiť. Keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, hlavne kultivácie a citlivosti, ani ďalšie okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam o vysadení liečby informovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení a má k dispozícii všetky informácie a ktorý určí ďalší postup.

 • Ureaplasma

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.

  Moja otázka sa týka ureaplaziem. Pri preventívnej prehliadke mi bola zistená táto baktéria – nemala som žiadne príznaky, ani bolesti pri sexe, nič. Po preventívnej prehliadke mi povedala doktorka že je to potrebné liečiť antibiotikami Doxyhexal 10 dní, 2x denne. Túto liečbu už opakujem pol roka (3x som už brala antiobiotiká), stále do seba pchám antibiotiká bez efektu a pritom mi stále nič nie je, nemám žiadne problémy. Na niektorých fórach som sa dočítala že dokonca ak táto ureaplazma nerobí problémy, nie je potrebná liečiť. Aký máte nato prosím názor? Ďalšie antibiotiká už naozaj nechcem užívať, nakoľko výsledný efekt je nulový. Alebo je ešte nejaká iná forma liečby? Sexualnáho partnera nemám.

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak nemáte žiadne ťažkosti, preliečovaná byť viacej nemusíte. Existuje viacero druhov ureaplaziem, ktoré sa bežne vyskytujú v urogenitálnom trakte ženy, ale aj muža.

 • Ureaplazmy

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Gynekologička mi zistila ureaplazmy najprv mi predpisala doxyhexal ale velmi ma z nich bolela hlava tak som ich vysadila. Teraz mi predpisala antibiotika Azatril chcem sa ale opytat na davkovanie ktore mi urcila vraj 4 tablety naraz potom o tyzden znova a o dalsi tyzden znova tak isto. Myslite, ze toto davkovanie je v poriadku? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte predpísaný Azatril 250mg, pri liečbe pohlavne prenosných ochorení sa užije sa 1g (4 tabletky) a následne sa o týždeň kúra môže zopakovať.