Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,936 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ružový výtok

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať to, že dneska 19.11.20 som mala svetlo ružový výtok.Z čoho to môžem mať?
  Včera som bola u gynekológa, a tam všetko bolo v poriadku. Dnes podbrušku som cítila bolesť ako pred menštruáciou.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Napriklad ak Vám bolo realizované cytologické vyšetrenie krčka maternice, špinenie môže byť z toho, môže sa vyskytovať ešte pár dní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, gynekológ mi na kvasinky predpísal clotrimazol AL 100 na 6 dní, ja som si dokúpila candibene krém na vulvu. Lieky aplikujem tretiu noc, začala som mierne krvácať, resp.zvyšky lieku, ktoré vylučujem sú zafarbené doružova. Pálenie, ktoré som pociťovala pred liečbou, pociťujem stále. Mám dlhodobé opakované pálenie a výtoky, preliečena som bola už xy antibiotikami (per os,lokálne), ale problémy mám stále. Momentálne užívam Utrogestan (1.dávka pred mesiacom 10 dni 3x vaginalne, túto druhú dávku už per os- šiesty deň kvôli endometrióze). Mám v aplikovaní clotrimazolu a utrogestanu, keď mierne krvácam pokračovať naďalej? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ružový výtok môže byť spôsobený Clotrimazolom, nemusí sa vôbec jednať o špinenie. Ak sa Vám však spustí menštruácia, prerušte liečbu. Odporúčam užívať v pravidelných intervaloch vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu obnoviť vaginálnu mikroflóru, ktorá sa opakovanými preliečeniami porušila.

 • Bolesť

  , Autor:

  Dobrý deň
  Menstruacia my mešká 28 dni robila som si tehotenský test pre týždňom s priateľom sme mali nechránenú styk a vyšiel negatívny ďalšiu menštruáciu by som mala dostať 1.11 ale mala som taký slabo ružový výtok až taký hnedý 1 deň a dneska nič.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám vyjadriť neviem. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva, prípadne pre určenie príčiny Vašich ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie v tehotenstve

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás o radu som v 17 týždni tehotenstva a mám ružový výtok dva týždne doktor mi spravil citologou krčka maternice výsledky ešte neviem.Do správy mi napísal cervix s masívnou leziou, prosím vás čo to znamená? Obávam sa najhoršieho rakoviny krčka maternice.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že máte ektrópium, z ktorého špiníte. Pojem lézia je široký pojem. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo lekára pri vyšetrení, ktorý pozná všetky okolnosti ako aj informácie.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať. Mam 12 rokov a zo včera na dnes. Včera Mi prišiel taky ružový výtok a dnes som ho mala ráno hnedý a potom červený a teraz znovu slabo ružovy. Môže to byť aj prvá menštruácia? Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o začínajúcu menštruáciu. V začiatkoch môže byť špinenie slabé, ako aj nepravidelné. Odsledujte si to.

 • Hysterektómia

  , Autor:

  Dobrý deň, som 2 týždne po operácii. Bola mi vybratá maternica a vajíčkovody. Doteraz som nemala žiadne krvácanie, všetko bolo ok, ale posledné 3 dni najprv ružový výtok a dnes ráno aj krv v malom množstve. Mám aj bolesti v podbrušku. Čo s tým, je to v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pooperačné hojenie pahýľa pošvy súvisí s miernym špinením. Na základe Vášho opisu Vám neviem objektívne zhodnotiť, či je všetko v poriadku. Odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde bol operačný výkon realizovaný. Tam vedia najlepšie a najobjektívnejšie posúdiť stav a určiť ďalší postup.