• Ružový výtok, mykóza

    , Autor: Mariana1

    Dobrý deň. Mám 19 rokov. Približne pred dvomi mesiacmi som prestriedala sexuálnych partnerov v pomerne krátkej dobe. Momentálne udržujem vzťah s jedným z nich. Po menštruácii mi začali problémy tam dolu... Jemné svrbenie. Nikdy som nemala nijaké problémy... Nebrala som to na ťažkú váhu pretože jeden deň som to cítila druhý nie. Dávala som to za vinu nepohodlnému spodnému prádlu. Avšak svrbenie stúpalo na intenzite, dokonca pribudlo začervenanie a neskôr opuch. Výtok som mala bezfarebný, bez zápachu... Pálenie pri močení. Už som sa zľakla a začala to riešiť. Najskôr som si kúpila cansten krém. Po ňom sa to zlepšilo a následne zhoršilo. Cítila som podráždenie a prestala ho používať. Kamarátka mi odporučila beliema mydlo a krém. Zabralo, pomohlo. Už som nemala problémy. Avšak po ďalšej menštruácii som opäť pocítila svrbenie. Je to slabšie ako predtým no predsa sa to vrátilo. Lekárnička mi odporučila clotrimazol al 100. Aby som sa preliecila zvnútra. Po 4 tablete som ráno spozorovala ružový hrudkovity výtok. Bez zápachu. Zľakla som sa či nie som alergická alebo či mi to nejak neposkodilo vnútro. No podľa letacika som mala dobrat všetky tablety. Dala som si teda 5tu a ráno som mala už ako pred tým belasý práškovytý výtok z rozpustenej tablety. Mám pred sebou poslednú, problémy mi už prešli (ale myslím že nie uplne) ale obávam sa že to môže byť niečo vážnejšie. Chcem navštíviť lekára ale momentálne prestupujem a nová doktorka ma môže vziať až od novembra. Tieto problémy som riesila sama pretože som nechcela ísť k pôvodnému lekárovi. Za všetky rady vopred ďakujem

    Dobrý deň, pravdepodobne sa jedná o vaginózu, teda porušeniu prirodzenej vaginálnej mikroflóry. Po liečbe Clotrimazolom si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom, následne odporúčam kúru vaginálnymi probiotikami, ktorú si bude vhodné realizovať pravidelne.