Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Polyp na maternici

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, dnes mám 21. deň cyklu a na sone gynekológ dnes videl 16 mm výstelku a tvrdí, že je dosť vysoká, vraj má byť max 10 mm. Je pravda, že mám menštruáciu dva dni silnú aj s krvným zrazeninami. Dokonca sa mu zdalo, že je vo vnútri nejaký útvar, zrejme polyp a hneď ma objednal na jednodňovku. CA 125 vyšlo pri preventívke 64.Je postup správny? Ako dlho taký zákrok trvá?
  Z čoho sa ten polyp tvorí? Môže to byť oslabenou imunitou? Pomohol by na to wobenzym?
  Inak mám 35 rokov, za sebou jeden pôrod a ostatné výsledky z preventívky sú v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, CA 125 je nešpecifický onkomarker, ktorý môže byť zvýšený za viacerých okolností. Ak nemáte žiadne ťažkosti, skontroloval by som USG po najbližšej menštruácii. Ak je v dutine maternice prítomný neznámy útvar a CA 125 máte zvýšené, je vhodné skontrolovať dutinu maternice hysteroskopom, prípadne aj odstrániť prítomný útvar (polyp, myóm,...). Zákrok sa realizuje vrámci jednodňovej chirurgie, trvá asi 10 - 15 minút, robí sa v celkovej anestéze. Príčin vzniku polypu je viacero, ovplyvniť to však neviete. Wobenzym nevyrieši Vaše problémy, jeho užívanie na vznik polypu vplyv nemá.

Podobné otázky

 • Odstránení polyp na maternici

  , Autor: Lenka1010

  Dobrý deň . 24.9 mi odstránili polyp na maternici a taktiež čistenie sliznice maternice krvácanie po odstránení bolo slabé trvalo 5dni . No dnes t.j. 4.9 som začala znovu kravacat . Môže to byt z toho odstránenia alebo už to je menstrulaciou ktorá mi mala povodne prist 7.9 ? Ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po výkone trvá väčšinou do 7 dní. Ak bola robená aj kyretáž sliznice dutiny maternice, nasledujúca menštruácia by sa mala dostaviť o 4-6 týždňov. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • krvacanie

  , Autor: ivana2411

  Dobry den , chcela by som sa poradit,mam 47 a pol roka , moj menzes sa skratil uz asi rok na 23-24 dnove opakovania ,momentalne som menzes dostala 16.3. , mavala som tak 4-5 dni a teraz v sobotu teda po tyzdni sa zdalo ze uz konci a v nedelu sa mi ako keby rozbehol na novo a pokracujem dalej je to take stredne krvacanie, co s tym? dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v období perimenopauzy ( teda obdobie pred prechodom) dochádza veľmi často k poruchám menštruačných cyklov, čo môže byť následkom hormonálnych zmien ale príčinou nepravidelného resp. dlhého krvácania môžui byť aj organické príčiny ako je napríklad: polyp na maternici alebo myóm, ktoré veľmi častu spôsobujú silné a nepravidelné krvácanie. Preto by bolo ideálne navštíviť lekára, aby zistil samotnú príčinu prečo ku krvácaniu došlo. Podľa toho navrhne liečbu - hormonálnu, resp. doporučí zákrok alebo operáciu.