• Endometrióza

    , Autor: Katarína_Kurilova_0525091053

    Dobrý deň,
    Zistili mi laparo vyšetrením endomeriozu pred 4 rokmi, keď som mala 25.Následne potom mi chceli naordinovat visa e a dat do umelého prechodu, čo som odmietla. Kupujem si bylinkové čaje a beriem ukrajinské lieky a zázrakom mi cysty zmizli. Dnes mam polrocnho synceka, no žiadnu liečbu. Bojím sa aby to zas nedošlo do takého štádia ako pred operáciou kedy som už mala veľmi vysoké onkomarkery a až vtedy sa to začalo riešiť tou operáciou. Ako sa mam liečiť, a co na bolesť. Bolesť mam aj pri pohlavnom styku aj keď ze vraj žiadne cysty tam teraz nemám. Vopred ďakujem

    Dobrý deň, endometrióza je ochorenie, ktoré sa vyliečiť nedá, dá sa len spomaliť alebo zmierniť. Visanne je štandardne používaný v liečbe endometriózy, nejedná sa o vyvolanie prechodu. Najlepšou a najprirodzenejšou liečbou endometriózy je však tehotenstvo. Prípadnému zhoršeniu endometriózy sa nedá vždy vyhnúť, liečba neprebieha kontinuálne, ale v niekoľkotýždenných kúrach. Nepoznám však rozsah, či už zrastov, ani typ, lokalizácie endometriózy u Vás, preto je veľmi tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Príčin bolestivého pohlavného styku môže byť viacero, samozrejme jednou z nich môže byť aj endometrióza. Niekedy sú však ložiská endometriozy uložené na miestach, z ktorých sa odstrániť nedajú pre vysoké riziko poškodenia okolitých štruktúr, či orgánov.