• Myom

    , Autor: otázka dňa

    Dobrý deň, chcem sa opýtať po akom čase po odstránení myomu sa môže začať pohlavný styk? Odporúčanie v správe bolo iba ohľadom kúpania (nekupať sa 2 mesiace, len sprchovať sa), ale o pohlavnom styku nebolo nič, pochopiteľne že není vhodné ihneď mať sex, ale ako dlho trvá cca zahojenie miesta po odstránení (mesiac? 2 mesiace). Taktiež sa chcem spýtať, pred odstránením bolo určené, že sa jedná o polyp a z histologie vyšiel výsledok myom. Aké je tu riziko pri možnom budúcom otehotnení, myom bol odstránený z maternice 7.8 2020. Deti zatiaľ nemám žiadne, vek 29 rokov. Je možné, že v popise je uvedené že sa jedná o endometriózu? Čo to celé znamená? Bude možné otehotnieť? Za odpoveď vopred ďakujem

    Dobrý deň, ak sa jednalo o odstránenie malého myómu z dutiny maternice vrámci jednodňového zákroku, pohlavný styk by ste mohli mať už po dvoch týždňoch od výkonu, rovnako tak ak kúpať by ste sa mohli po dvoch týždňoch od výkonu. Keďže však nepoznám bližšie okolnosti a informácie, ani dokumentáciu ohľadom operačného výkonu, je veľmi tažké sa bližšie vyjadriť aj čo sa týka popisu. Čo sa týka otehotnenia, s tým by ste problém nemali mať. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie navštíviť zariadenie, kde bol výkon realizovaný.