Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,977 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pseudomonas

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 17tt, pri kultivácii mi bol zistený pseudomonas. Nemám žiadne gynekologické tazkosti (výtok, svrbenie ani bolesť podbruška) chcem sa opýtať či to môže ohroziť bábätko alebo vyvolať potrat? Lekárka mi predpísala macmirror, lactofeel a probiotiká. V ďalšom kroku ak bude výter znovu pozitívny navrhuje antibiotiká ( sú bezpečné v tehotenstve)
  Kde som mohla k tejto baktérií prísť? Nenavstevujem plavárne ani kúpaliska a co sa týka hygieny tiež si dávam veľmi veľki pozor. dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek Vašej najväčšej snahe niekedy infekciám nepreditete. Máte nasadenú liečbu lokálnymi antibiotikami a antimykotikami, ktoré kombinujte s probiotikami. Po liečbe sú vhodné aj vaginálne probiotiká. Sú antibiotiká, ktoré sa môžu užívať aj počas tehotenstva. Najrizikovejším je prvý trimester. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 17+4 a mala som problémy s pseudomonas po liečbe macmirror som mala kultiváciu už negatívnu. Momentálne asi dva tyzden beriem GYNIMUM vaginálne probiotiká a striedam ich s lactofeel. Od včera som zaznamená zvysenu tvorbu veľmi hustého vaginálneho hlienu. Nič ma neboli ani nesvrbi. Moze to byť v dôsledku užívania probiotík?
  Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva v tehotenstve produkuje väčšie množstvo vaginálneho hlienu. Počas užívania vaginálnych probiotík môže byť produkcia ešte väčšia. Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to riešiť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.