• pálenie, svrbenie

    , Autor: Macka1

    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu , neviem čo by som ešte mala vyskúšať aby bolesti ustúpili. Navštívila som svojho gynekologa s problémom ohľadne menštruácie , ktorá bola slabá , trvala krátko a chodila mi v periode po 20 dňoch. chcela som ju teda upraviť a dať do poriadku. Gynekolog mi nasadil NORETISTERON , ktorý som mala užívať 14 dní . Počas užívania som musela gynekologa navštíviť opäť kvoli svrbeniu a páleniu v pošve , gynekolog ma nepozrel a nasadil mi PROKANAZOL , Lomexin vaginálne tablety a masť. Po použití Lomexin som mala ešte väčšie pálenie tak som volala doktorovi povedal že to je v poriadku nech doužívam tabletky. po týždni však problém neustupil a navštívila som gynekologa opať tento krát ma pozrel ale len z vonku a predpísal mi dalšie mastičky MACMIROR a LOCOID LIPOCREM 0,1% . bolesti neustúpili ani po použití mastičky MACMIROR a dokonca pri močení mám pocit ako keby ma rezali žiletkou ,na vnútorných pyskoch na jednej strane kde som si našla malú ranku. Mastičku LOCOID som zatiaľ nepoužila kedže v príbalovom letáku je napísané že krém sa nesmie použiť pri kvasinkovej infekcii. bojím sa že si urobím ešte horšie. Viete mi teda poradiť čo mám ešte použiť aby pálenie a svrbenie konečne prestalo. Už sa hanbím ísť aj ku gynekologovi. V lekárni som si kúpila aj volnopredajné lieky ako Fungicidin , Canesten a Rosalgin ale zatial nič nezabralo.

    Dobrý deň, ak máte pálenie pri močení, nebude stačiť len lokálna liečba, ale bude nutné nasadiť celkovú antibiotickú liečbu. Bez videnia nálezu sa k infekcii neviem bližšie vyjadriť. Vhodné je realizovať výter z pošvy na kultiváciu. Pri pretrvávaní ťažkostí sa nebojte navštíviť Vášho obvodného gynekológa.