Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,442 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kyret

  , Autor:

  Dobrý deň v 10.tyzdni mi robili kyret chcen sa opýtať ci sa môžem v bazéne doma opaľovať aspoň na nafukovacke.od kyretu sú 3dni ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nebudete ponorená vo vode, opaľovať sa môžete. Odporúčam vyhnúť sa kúpaniu aspoň 10-12 dní, sprchovať sa samozrejme môžete.

Podobné otázky

 • Menopauza

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, chcela by som sa opytať, či je nejaky liek na utlm dysfunkčneho krvacania a špinenia v obdobi klimakteria.,Keď žena ma ešte nepravidelnu manštruaciu s vynechavanim cyklov. FSH 53, LH 36,2,Estrogeny - 100, Progesteron 0, ,23 .Mala som robenu kyretaž pred 2 mesiacmi a lekar mi povedal, že keď to bude pretrvavať, tak operácia. Pred kyretom som 4 mesiace uživala Duphaston, ale nepomohol. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Duphaston nepomohol, existujú ešte aj hormonálne depotné injekcie. Neslúžia však na útlm krvácania, ale na vyrovnanie hormonálnych hladín a úpravu cyklu. Ekvivalentom Duphastonu je ešte Utrogestan, vaginálne aplikovaný.

 • Dotaz

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať či je normálne keď mesiac po kyretáži mám silné krvácanie a idú zo mna neviem či to nazvať zrazeniny krvi, alebo kusy .Prvý deň som len špinila tieto problémy nastali na druhý deň večer. Tento mesiac by som mala aj poprvé začať užívať ráno a večer Duphaston. Je mi 55 rokov

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Ak krvácanie neustane do pár dní, alebo je veľmi silnej intenzity, vyhľadajte Vášho obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť.

 • Kyretáž

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 40rokov a chcem sa spýtať na pár otázok. Dňa 13.07 2020 som bola na kyratáži pre silné krvácanie, sliznicu maternice som mala 24 mm, pri kyretáži mi odstránili polypy,ktorý bol bez dysplázie epitelu a bez podstatnejšieho nálezu.Keď som bola na kontrole už zase som mala sliznicu 14 mm. Od 17.08.2020 som dostala menštruáciu ,čiže trvá už 7 deň a začínam byť z toho nervózna. Čaká má zase kyretáž? A môžu mi robiť vôbec kyretáž, keď s príchodom menštruácie som začala brať antikoncepciu ,, Zlynda ,, tak ako mi to kázala pani doktorka. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí Vás vôbec čakať kyretáž ani nemusíte byť nervózna. Máte dostatok hormónov, ktoré spôsobujú rast sliznice. Antikoncepcia by Vám to mala trošku upraviť, rast spomaliť a zabezpečiť krvácanie z vysadenia, pri ktorom dôjde k odlúčeniu sliznice. Po týždni užívania hormonálnej antikoncepcie sa nedá povedať, či Vám sadla alebo nie. Ak krvácanie nie je veľmi silnej intenzity a nemáte iné ťažkosti, nemusíte sa znervózňovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Simplexná cystická hyperplázia bez atypií

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa informovať mamka bola na kyretaz lebo mala Endomeriu 12mm už nemenstruuje nemá žiadne problémy.
  Teraz jej prišli výsledky z hystologie že ma Simplexná cystická hyperplázia bez atypii.
  Lekár odporučil hysterektómiu alebo to sledovať?
  Chcem sa opýtať čo vy by ste odporučil.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od viacerych okolností, veku, liečených ochorení, imunitného systému, subjektívnych ťažkostí, ... Je pravda, že hyperplázia endometria predchádza vzniku rakoviny maternice, či už v dôsledku dlhodobého vplyvu hormónov, ale na druhej strane to nemusí súvisieť s produkciou hormónov, preto sú ženy po 60-tke rizikovou skupinou. Záleží to aj od toho, s čím by mamka súhlasila. Vybratím maternice sa problém vyrieši.

 • Vysoka sliznica maternice

  , Autor: Iveta

  Pan doktor , Ďakujem za odpoveď. Včera som Vam pisala ohľadom tej vyške sliznice. V piatok to bolo prvy deň meškania menštruacie.Podľa USG mi bolo povedane, že menzes dostanem každu chviľu, zatiaľ nekrvacam. Pred 2 mesiacmi som mala vyšku sliznice 11 MM a menzes bola na 3 tyždeň meškania vyvolana Agolutinom. Bola som na USG na 20 deň cyklu a vyška bola 7mm a o tyždeň nato tych 20mm, ktore ma strašia.Ta vyška sliznive je veľmi vysoka a može nastať silne krvacanie?Podľa mňa mi určite moj lekar bude chcieť vyvolať menzes. Byva takato vyška sliznice bežne u žien pred menopauzou sposobena hormonmi? Ďakujem pan doktor veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, no, rýchly nárast sliznice a meškanie odlučovania sliznice je spôsobené v perimenopauze hormonálnou nerovnováhou. Hormónu, ktorý spôsobuje rast sliznice máte dostatok a hormónu, ktorý spôsobuje odlučovanie sliznice nedostatok. Ak však je ešte hladina hormónu spôsobujúca rast sliznice dostatočná, treba ešte menštruačný cyklus korigovať. Vhodné by bolo u Vás pouvažovať o vykonaní kyretáže a zavedenia vnútromaternicového telieska, ktoré by Vám mohlo pomôcť. Ťažko sa ale takto viem objektívne bližšie vyjadriť.