Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,959 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň prajem,
  užívam hormonálnu antikoncepciu MISTRA prvý mesiac.

  29.07.2020 som dobrala celý blister. Od 30.07 som mala mať 7 - dňovú pauzu. Po 2 - dňovej pauze som začala krvácať. Myslela som si, že je to menštruácia, ktorá začala skôr a tak som začala s užívaním druhého blistru 31.07.

  Menštruácia to teda nebola, keďže ju mám už 5 - ty deň a je to skôr ako špinenie s kvapkou krvi.


  Otázka teda je, že či mám pokračovať s tabletkami až kým všetky z terajšieho blistra nevezmem alebo nasadiť 7 dňovú pauzu, aby sa menštruacia dostavila.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Bez ohľadu na to, či sa krvácanie dostaví alebo nie, dodržiavajte sedemdňovú pauzu. Ak ste ale už začali s užívaním nového blistra, doužívajte ho a následne si urobte sedemdňovú pauzu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý den,

  Rada by som sa spytala už 8mi den čakam na menštruaciu ale nič mam troška bolesť vaječnikov ale nič zasadné. Minulý mesiac som mala len špinenie počas brania antikoncepcie Marvelon a tento mesiac nič... Tehotna niesom robila som si test je negative. Marvelon uživam roky ( mim 8 rokov bez pauzy) ale od September 2020 do Februar 2021 som mala úplnu pauzu a v March 2021 som zase začala Marvelon uživať ale teraz už so “prestavakami” na menštruaciu kedže v minulosti som uživala bez prestavky. Asi pred 3mi tyždnami som začla uživať Železo 28ml každy deň je možne že to ma nato nejaký vplyv? Mohly by ste mi poradiť ? Neviem či už dnes mam zase začat s Marvelon alebo počkať ? ? ?
  Ďakujem pekne

  Michaela

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré sa ale v priebehu užívania nemusí dostaviť vôbec, prípadne môže byť iba vo forme pár dňového špinenia. Ak aj nedôjde ku krvácaniu z vysadenia do skončenia 7 dňovej pauzy, je potrebné aj napriek tomu pokračovať v užívaní nového blistra hormonálnej antikoncepcie.

 • Gynekologické problemy

  , Autor: Daska

  Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať po pohlavnom styku som začala krvácať, išla som ku gynekologičke a tá mi z vyšetrení zistila, že mám v tele nejakú pohlavnú infekciu neviem presne ako sa to volá, a dala mi antibiotika Doxyhexal200 a mám také bolesti v podbrušku také kŕče ako pred menštruáciou, a ešte mám aj hnačky môže to byť tými antibiotikami alebo tým, že mám v tele zápal? A ešte mi zistila že mám v moči viac bielkovín, to je zlé? A keď teraz beriem aj antibiotika aj antikoncepciu tak antikoncepcia účinná nebude kvôli antibiotikám.? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že sa jedná o chlamýdie. Užívané antibiotiká Doxyhexal nepatria do skupiny antibiotík, ktoré znižujú účinok hormonálnej antikoncepcie. Ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne , tehotná by ste byť nemali. Bolesti v podbrušku, ako aj hnačky môžu predstavovať vedľajšie, či nežiadúce účinky. K bielkovinám v moči sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia- pokračovanie

  , Autor:

  Vlastne som mi menstruacia začala 1.3 to bol pondelok a až 2.3 som si zobrala tabletku ale už tu utorkovú a tá pondelkova zostala v blistri. Od zajtra mám pauzu 7 dni mám ju ešte zobrat tu čo tam zostala alebo už to nechať tak ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, blister s neužitou tabletkou zahoďte, vyčkajte 7 dňovú pauzu a následne začnite s užívaním ďalšieho nového blistra.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý večer chcem sa opýtať keď som menštruáciu dostala 1.3 ale antikoncepciu som začala brat až 2.3 následne som sa 7 dni chránila ale v 1.blistri mi zostala ešte jedna tabletka z toho 1.3 ktorú som neuzila, vadí to nejako ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nevadí to. Ak ste počas prvého týždňa užívania používali doplnkovo aj kondóm, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie podľa plánu.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať, keď mi gynekologička zobrala krv kvôli tomu že chcem antikoncepciu, zistia či som tehotná alebo nie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, predpokladám, že Vám bola braná krv na vyšetrenie krvného obrazu, koagulačných parametrov a pečeňových testov. Beta HCG sa nevyšetruje vrámci vyšetrení krvi pred predpísaním hormonálnej antikoncepcie.