Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,349 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Panenská blana

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať mám stále panenskú blanu keď sa s priateľom snažíme ju pretrhnúť.. pohlavný styk som mala už 2krat a ešte stále som nekrvacala

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, okraje panenskej blany, tzv. hymenálne okraje, ostávajú aj po prerušení panenskej blany. Je to u každej ženy individuálne, nemusíte ani zakrvácať. Ak ste mali pohlavný styk, panenská blana je prerušená.

Podobné otázky

 • Prvýkrát

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Už dlhší čas sa s priateľom snažíme o prvý sexuálny styk, no nejako to stále "nejde." Vždy keď sa pokúša dostať "do vnútra" bolí ma to. Lekár mi prvýkrát predpísal niečo myslím že na suchosť, no nepomohlo. Netuším čím to je. Chcem sa preto opýtať na nejakut radu, prípadne, či je možné zakúpiť nejaký voľnopredajný krém či gél na znecitlivenie, pretože už aj o takom som čítala. Prípadne viete nám prosím poradiť niečo iné? Ďakujem pekne!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, v čom je problém. Vyskúšať môžete lubrikačný gél voľne dostupný v drogériách, či v supermarketoch. Dostupný je aj Mesocain krém, lokálne anestetikum, ktorý je však na lekársky predpis. Ak máte problémy s pohlavným stykom už dlhšiu dobu a opakovane, vhodné je navštíviť obvodného gynekológa, ktorý vie zhodnotiť, či nie je náhodou panenská blana anomálna, tuhá, hrubá a problém bude nutné riešiť zákrokom.

 • Problemik

  , Autor: lola555511

  Dobrý deň, som 20 ročná baba ktora "ostala panna" panenska blana sa mi nepretrhla iba sa natiahla, no ide o to ze od poslednej menštruácie mam na mieste blany ako keby štipanie, používam tampóny počas celej ms a pri vyberaní som to stipanie citila, ako aj pri styku. Iny problém nemam ani výtok nič take, chcem sa spýtať co by to mohlo byť a niečo na to, čo by ste odporučil. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pohlavný styk, pannou už fakticky nie ste. Existuje asi 6 druhov alebo typov blán. Niekedy sa stane, že je panenská blana hrubšia a pri pohlavnom styku nedôjde k úplnému pretrhnutiu, eventuálne sa po pretrhnutí skrúti do tuhý okrajov. Problém sa dá elegantne vyriešiť. Niekedy priamo na ambulancii, niekedy je nutné krátkodobé uspatie vrámci jednodňovej chirurgie. Podobné problémy sme už riešili, nie ste prvá ani posledná, nemusíte sa báť. Takto sa Vám však úplne objektívne bližšie neviem vyjadriť, keďže som nevidel nález. Preto odporúčam návštevu Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe nálezu zhodnotí stav a určí ďalší postup.

 • Som panna ?

  , Autor: ObieBogaert

  Je to zvláštny typ otázky, ale s mojím partnerom som nemala nikdy pohlavný styk ale pri prstovaní naposledy do bolelo dokonca išiel aj hlbšie čo bolo pre mňa nechapateľné lebo ani mini tampóniky som nevedela si zaviesť do pošvy, ale nebola to ukrutná bolesť zrazu zatlačil a povedala som au, ale inak žiadna bolesť potom keď som isla sa prezliekať som mala krvavé nohavičky a som si myslela že mi prišla menštruacia skoršie, no nebolo tomu tak skúsila som to tak že som tam dala tampón ktorý predtým nešiel ani vojsť a na další deň žiadna krv, viem že je možné prísť o to aj týmto spôsobom ale chcem sa opýtať či musí byt pretrhnutá alebo úplne rozhrnutá. Keďže sme to takto neplánovali bol to šok pre nás... alebo či to vôbec malo s blanou niečo spoločne vôbec, radšej budem počuť Váš názor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, strata panenstva nemusí byť len pri pohlavnom styku, ale aj napríklad pri gynekologickom vyšetrení pomocou zrkadiel alebo prstov, preto sa lekár vždy pýta, či už pacientka mala pohlavný styk. Ak nie, vyšetruje ju cez konečník. Osobne si myslím, že ste o panenstvo Vami spomínaným spôsobom prišli. Panenská blana má viacero tvarov, u každej ženy je iná. Pretrhnutie alebo roztrhnutie je prakticky to isté.

 • Je to v poriadku ?

  , Autor: ObieBogaert

  Mám taký problém už akoby odjakživa mávam výtok, pravidelne, nesvrbí ani nič iné je žltej farby keď zaschne ale lekár povedal že je to v poriadku no nemáva to každý a mne to začína prekážať do toho teraz som chcela prejsť z vložiek na tampóny a neviem ani ten najmenší tampón zaviesť je to bolestivé a neviem ho tam dať aby znova nevypadol, akoby tam je zábrana podotýkam sex som ešte nemala cakáme s partnerom ale iné hratky boli a tam nič bolestivé necítim čím ďalej sa snažím prvý sex odkladať lebo sa bojím že to bude moc bolestivé alebo že to ani tam nedá kvôli tomu tampónu do toho všetkého ma začal dosť bolieť klitoris ale jedine na dotyk, chcela by som vedieť či mám to ďalej riešiť alebo to je zcela v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte panna, môžete mať problém so zavedením tampónu do pošvy. U niektorých žien je panenská blana tuhá, zhrubnutá a na dotyk citlivá či bolestivá a jej pretrhnutie je obtiažne a bolestivé pri pohlavnom styku. Ak máte problém so zavedením bežného tampónu do pošvy, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý zhodnotí nález a podľa nálezu odporučí ďalší postup. Niekedy, hoci je to pomerne zriedkavé, ale už som sa s tým stretol, je nutné chirurgické preťatie panenskej blany.

 • panenska blana

  , Autor: Tandula

  Dobry den, mam 29 rokov a pevnu panensku blanu. Bola som na vysetreni, pan doktor mi predpisal lidocain spray a vysvetlil, aj ukazal ako ju mame postupne roztvarat. Moja otazka je, ci po natrhnuti blana znovu zrasta a kedze to vzdy trochu krvaca, a stale aj pocas dna to trochu boli, ci to treba otvarat kazdy vecer, aby to nezrastlo, alebo to treba nechat par dni hojit. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  panenská blana by nemala zarastať naspäť, no samozrejme existujú rôzne anomálie. Doporučila by som zo začiatku dopriať min. 2 dni hojenia, a následne podľa efektu a lokálneho nálezu.