Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,887 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nafúknuté brucho

  , Autor: Klaudihviezda

  Dobrý deň, chcem sa obrátiť na Vás ohľadne veľkého bruška. Pred pár týždňami som mala cystu vo veľkosti 5 cm. Bola som minulý týždeň na kontrolnom UZV a cysta praskla, zostala po nej voľná tekutina. Lekárovi som hovorila o nafúknuti a nebral to nejak k úvahe, neviem ci to dobre pochopil. O kontrole sa nezmienil.Ja bruško nemávam, teraz ho mam ako v tehotenstve s tlakmi. Bruško je na pohmat tvrde a veľké je od podbrusia . Často chodím na malú toaletu. Môže to riešiť aj obvodný lekár?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti sú najskôr gynekologického alebo chirurgického pôvodu, môžu byť prejavom prasknutej cysty a voľnej tekutiny, ktorá dráždi peritoneum. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívite Vášho obvodného gynekológa. Obvodný lekár Vám v tomto asi nepomôže, dá Vám odporúčanie na chirurgiu alebo gynekológiu.

Podobné otázky

 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Pan Ginekolog este by som sa chcela spitat to pichanie môze súvisiet Miomou ? Lebo pretým kim som nezacala uzivat tieto lieky a kim som.mala mestruaciu vzdy pred mestruaciu ma pichalo v konecniku ,,,môze to spôsobovat mioma ? Súvisý to z miomou ? E este jednu otazku lieki uz berem 3 mesiac teras zasa znova dalsie 3 mesiace budem pit druhu skatulku takze dokopi 6 mesiacou bez mestruaciu nestane sami daco ?? Ked nebudem mat celych 6 mesiacou mestruaciu ??? Jeto normálne 6 mesiacou bez mestruacie ? Prosim.pri kazdej jednej otazke odpoved velmo vas prosim ,,A este malu otazocku ,,,Ved tento LUTENYL comi ginekolog predpisal vraj zastavuje rast miomu vraj ani operaciu nebudem musiet podstupit ,,inac tazkosti nemam ziadne malinka bolest co citim je tá zeju tam citim a to pichanie v konecniku muslite ze po 6 mesiacov by zmisla ta mioma cilen sa zmensi a aj ked by bola malá zebysa velmo zmensila ajtak bysom musela podstupit operacou ? A vsimam si ze ked jem mliecne virobki pecivo ,,,a dokonca viprazane jedla a siry tak mam bolesti anafuknute brucho ,,,, sovisy to aj z jedlom mam si davat pozor co jem ? Co pijem ,,,Velmo vas prosim na oazky odpovede prin kazdej jednej ,,,vopred dakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm sa užívaním liekov môže iba zmenšiť, nezmizne už. Spomínané bolesti, ako aj pichanie môžu alebo mohli byť spôsobené myómom. Menštruáciu máte umelo oddialovanú. Je to niečo na spôsob hormonálnej antikoncepcie. Na základe Vášho opisu si ale myslím, že máte intoleranciu laktózy, teda kravského mlieka, keďže ako opisujete, zle tolerujete mliečne výrobky. S myómom to nesúvisí. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho gynekológa, ktorý pozná všetky informácie, ako aj všetky okolnosti. Pri pretrvávaní ťažkostí s trávením navštívte gastroenterológa.

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Mám 29 rokov, v r. 2013 sekcia. Som v cykle po vysadení antikoncepcie, posledná menštruácia bola 2.4. , ovulácia prebehla cca v termíne, snažíme sa o dieťa. Momentálne som v 23 dni cyklu, už týždeň pociťujem intenzívne bolesti v podbrušku podobné ako pri menštruácii, pridružili sa k tomu nafúknuté brucho a svrbenie až pálenie bradaviek. Často chodím na toaletu. A bolieva ma hlava. Viete mi poradit o čo by mohlo ísť ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Tehotenské príznaky od predmenštruačných ťažko rozoznať. Vyčkajte na ďalšiu menštruáciu. Pri týždňovom meškaní si urobte tehotenský test. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie prípadné tehotenstvo potvrdiť z krvi.