• Cytologia a cysta

    , Autor: Klaudihviezda

    Dobrý večer, prišli mi výsledky s cytologie. Sú výsledoky dobre podľa vás,,,?Na pravom vaječníku mam aj cystu 58mmx45mm, môže táto cysta prasknúť, alebo sa stratiť?
    Vhodné na interpretáciu
    komponenty endocervikálne/transformačnej zóny prítomné
    Hormonálny status
    zodpovedá
    Organizmy
    Lacto Doderleini
    Iné nenádorové nálezy
    reaktívne zmeny
    Skvamózne epitélie
    Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)
    Glandulárne epitélie
    Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, výsledky cytológie máte v poriadku. Spomínaná cysta s najväčšou pravdepodobnosťou sama nepraskne. Treba to odsledovať, skontrolovať, či sa nezväčšuje. Záleží od druhu cystického útvaru. Pri pretrvávaní cysty, rovnako tak v prípade bolestí bude nutné realizovať laparoskopiu.