Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,374 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mimomaternicové tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mam 34r,bolo mi pred týždňom potvrdené mimomaternicove tehotenstvo v ľavom vajcovode, komplikácie ani bolesti nemám, tak sa páni doktori (po sledovaní týždeň ambulantne v nemocnici) rozhodli zvoliť vyčkávaciu metódu, či sa tehotenstvo neukončí samo bez zásahu. Hcg od štvrtku z hodnoty 630 vzrástlo do pondelku na hodnotu 1059, podľa menzesu sa jedná o 6tt. Zajtra ma čaká opäť sono kontrola a vyšetrenie z krvi. Mám obavy, že či mi toto čakanie skôr neuškodí, Mám operáciu urgovať? Je postup správny? Veľmi sa bojím, aby som neprišla týmto čakaním o celý vajíčkovod, ešte k tomu vraj veľmi bolestivým prasknutím, a znížila si tým šancu na otehotnenie do budúcnosti. Jedná sa o moje 1.tehotenstvo a sklamanie a strach je veľký. Ďakujem za Váš názor. Mária

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je potvrdené mimomaternicové tehotenstvo vo vajíčkovode, vajíčkovod je s najväčšou poravdepodobnosťou deštruovaný a bude ho nutné aj tak odstrániť. Keďže nepoznám všetky informácie, okolnosti ani výsledky vyšetrení, je ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.

Podobné otázky

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý den pán doktor, už dlhšie ma trápia bolesti brucha (najmä po jedle, pocit nafuknuteho, ťažkého, plného brucha). Tieto bolesti neskôr prešli do oblasti pod bruška, najmä pravej časti. Bola som u obvodného lekára, ktorý má vyšetril po hmatom, cítila som bolesť po za tlačení v oblasti okolo apendixu, z tohto dôvodu som bola poslaná na sono vyšetrenie. Zápal slepého čreva Dr. vylúčil, ale zistil zlcove kamene v žlčníku a prítomnosť voľnej tekutiny v oblasti malej panvy. Odporučil gyn. vyšetrenie. Gyn našiel cystu na ľavom vaječníku o veľkosti 9 cm a hospitalizovali ma. Na druhý deň už cystu nevideli, že zrejme praskla. Všetky krvné testy boli v poriadku. Okrem toho zistili stúpajúce hcg 200, o dva dni 640, graviditu zatiaľ nepotvrdili. Bolesť po za tlačení v prvom podbrušku stále pretrváva. Stále som na pozorovaní a nikto nevie s určitosťou povedať o aký problém ide. Aký je prosím Vás názor?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pozitívne beta HCG znamená, že ste tehotná. Nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, vek, dátum poslednej menštruácie, hodnoty zápalových parametrov, ... Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí a vylúčení vnútromaternicového tehotenstva sa môže jednať, a je nutné na to myslieť, o mimomaternicové tehotenstvo a bude potrebné urobiť diagnostickú laparoskopiu. Pri potvrdení mimomaternicového tehotenstva prípadne odstrániť vajíčkovod alebo časť vaječníka. Ak bola potvrdená cysta na vaječníku, ktorá tam na ďalší deň nebola a máte bolesti v podbrušku, je nutné myslieť aj na ovariálnu graviditu. Takto sa však objektívne neviem vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia a v prípade akýchkoľvek nejasností sa ich pýtajte.