• Mimomaternicové tehotenstvo

    , Autor: MariaJuraj

    Dobrý deň pán doktor, mam 34r,bolo mi pred týždňom potvrdené mimomaternicove tehotenstvo v ľavom vajcovode, komplikácie ani bolesti nemám, tak sa páni doktori (po sledovaní týždeň ambulantne v nemocnici) rozhodli zvoliť vyčkávaciu metódu, či sa tehotenstvo neukončí samo bez zásahu. Hcg od štvrtku z hodnoty 630 vzrástlo do pondelku na hodnotu 1059, podľa menzesu sa jedná o 6tt. Zajtra ma čaká opäť sono kontrola a vyšetrenie z krvi. Mám obavy, že či mi toto čakanie skôr neuškodí, Mám operáciu urgovať? Je postup správny? Veľmi sa bojím, aby som neprišla týmto čakaním o celý vajíčkovod, ešte k tomu vraj veľmi bolestivým prasknutím, a znížila si tým šancu na otehotnenie do budúcnosti. Jedná sa o moje 1.tehotenstvo a sklamanie a strach je veľký. Ďakujem za Váš názor. Mária

    Dobrý deň, ak je potvrdené mimomaternicové tehotenstvo vo vajíčkovode, vajíčkovod je s najväčšou poravdepodobnosťou deštruovaný a bude ho nutné aj tak odstrániť. Keďže nepoznám všetky informácie, okolnosti ani výsledky vyšetrení, je ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.