• Mohla som nakaziť partnera ?

    , Autor: Sofi999

    Dobrý deň,
    Po jednom nerozvážnom úlete bez ochrany mi nastali gynekológické problémy ako biely výtok so zápachom ktorý liečil môj gynekológ ako bakteriálnu vaginozu, žiaľ zjavne som chronický pacient, po xy ATB mi zistil ešte aj streptokoka, avšak nie som si istá akého. Vlečie sa to už rok a pol a už som zúfalá . V januári mi celková preventívna prehliadka dopadla na výbornú bez žiadnych nálezov zo sterov a kultivácii , avšak mierna bolesť v podbrušku tam stále bola a aj výtok, i keď už bez typického rybieho zápachu. Na slová môjho gynekológa ktoré zneli :" všetko je čisté tu nemôže byť nič zle" a konzultáciou o tom že určitý výtok je normálny a aj keď je biely je to v poriadku ..... som sa rozhodla po roku a pol abstinencie začať opäť sexuálne žiť . Dnes prišli výsledky z kontrolnej kultivácie a opäť je tam streptokok. Výtok je stále , divné tlaky v podbrušku tiež, zápach už nie. Aj pri sexe pri niektorých polohách bolesť, čo sa mi veľmi dávno vôbec nestávalo

    Ako mám takúto situáciu riešiť ? Ja takto nechcem žiť! Nekonečné riešenia , stovky eur v lekárňach

    A čo je najdôležitejšie, mohla som nakaziť partnera ?
    Predo mnou nikoho nemal, s nikým nespal ani nič podobné. Mohla som ho nakaziť ? Musí sa tak isto preliečiť ? Má ísť k urologovi ?

    Ďakujem za odpoveď.
    S otázkami sa obraciam na vás nakoľko už neviem či môžem môjmu gynekologovi veriť a žiadať a o úprimnú pomoc.
    Ďakujem

    Dobrý deň, záleží od nálezu z výteru. Ak bol partner predtým v poriadku a aj vy, nepredpokladám závažnejšiu infekciu. Isté druhy streptokoka sa v pošve nachádzajú bežne, takto sa neviem bližsie vyjadriť ohľadom výsledku. Dôležité je udržať vaginálnu rovnováhu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká a na intímnu hygienu používajte len čistú vodu alebo prípravky na intímnu hygienu.