• Nevidno gestačný vak

    , Autor: Lu.cka

    Prajem pekný deň, chcem sa spýtať na Váš názor ohľadom toho ze 26.4.mi začala posledná menštruácia, presne o mesiac, t.j. 26.5. (pondelok) mi vyšiel pozitivny test. V piatok som šla k môjmu dr. a výsledok: HCG 474, sliznica zväčšená, za maternicou tekutina a na ultrazvuku nebolo vidno gestacny vak. Začal mi hovoriť o mimomaternicovom tehot. Cítim sa fajn, nič ma nebolí zatiaľ ani nemam iné problémy. Čo si o tom myslite? Velmi sa bojim toho mimomat. teh. V pondelok mam ist na kontrolu, je reálne že za vikend sa tam ten vak objaví? V pondelok by som mala zacat 5 tt. Ďakujem

    Dobrý deň, určite treba odsledovať dynamiku beta HCG, ako aj skontrolovať USG. Ak sa jedná o plánované tehotenstvo a nemáte akútne ťažkosti, treba to odsledovať a jednoznačne vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo. V začiatkoch tehotenstva nemusí byť v dutine maternice jednoznačne vidieť gestačný vak, preto treba USG s odstupom času vyšetrenia zopakovat. Ak sa jednoznačne nepotvrdí vnútromaternicové tehotenstvo alebo u Vás nastúpia ťažkosti, je potrebné realizovať diagnostickú laparoskopiu s prípadným odstránením postihnutého vajíčkovodu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, v prípade akútne vzniknutých ťažkostí navštívte gynekologickú pohotovosť.