• E.coli a Enterococcus faecalis

    , Autor: Zlatahviezda

    Dobrý deň. Som zúfalá. Už od novembra minulého roku sa somnou ťahajú gynekologické problémy. E.coli a Enterococcus faecalis. V teda som bola v 6 mesiaci tehotenstva. Kvôli týmto baktériám som aj predčastne porodila v 35tt. V nemocnici som bola od 28tt. Ťahajú sa somnou aj po pôrode, dokonca aj v obdobi 600 nedelia som bola na odber a potvrdili sa enterococcus faecalis bol aj v plodovej vode.. už neviem čo mam robiť.. liečili ma macmirorom, zinnat, clyndamicin, framykoinove čapiky, polygynax.... (alergia na penicilín)..Prejavuje sa to u mňa nepohodlím, pychaním a pálením v oblasti genitálii, tiež neprimeraným vodnatým výtokom.. tiež som trpela častými zápalnú močových ciest.. čo mam robiť? Mam zmeniť gynekológa? Dať si zobrať nejaké špeciálne odbery, kultivácie, moč a krv? Nakoľko mi boli poväčšine bráne iba kultivacie

    Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká. Z užívania toľkých antibiotík máte porušenú vaginálnu mikroflóru, ktorú treba upraviť.