Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Vytok

    , Autor:

    Dobrý deň, už beriem cez 2 mesiace antikoncepciu kvôli bolestiam pri menštruácii a gynekológ mi poradil aby som brala antikoncepciu vkuse takže menštruáciu som 2 mesiace nemala, ani žiadne problémy. Až teraz, pred týždňom mi prišla menštruacia a po menštruacii má boli neskutočne v podbrušku pri pohlavnom styku, a zapácha mi vytok lenže nemám ho ani žltý, ani nekrvacam, ani má nič neškriabe a nepicha. Môže to byť z antikoncepcie? Alebo môžem mať infekciu?.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, možností príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto Vám však objektívne odpovedať neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam návštevu Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zhodnotí stav a nález a určí ďalší postup.

Podobné otázky

  • Biely výtok z prsníka

    , Autor:

    Dobrý deň, na podprsenke som si včera našla drobnú mliečno bielu bodku . Predtym sa mi to nikdy nestalo. Mám tesne pred MS - je u mna pravidelne prítomná aj bolesť prsníkov pred Ms ako súčasť PMS. Som bezdetna a nikdy som nedojcila. Na sono prsníkov som bola pred 9 mesiacmi (vsetko bolo ok, asi pred 2 rokmi som mala rozšírené mliekovody, potom mikrocysty, teraz uz to bolo v poriadku) a na preventivku u gynekológa som bola pred mesiacom - prehmatal mi prsia (vsetko bolo ok). Iné problémy nemam. Je dôvod na obavy? Mam 33 rokov. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusí sa automaticky jednať o patológiu. U mnohých žien sa vyskytuje výtok z bradaviek, pocit plnosti pŕs, či bolesť prsníkov tesne pred menštruáciou. Príčin môže byť viacero, napríklad infekcia prsníka, absces, endokrinná porucha, nadmerná stimuláciu bradaviek, zápal žliazok v okolí prsníka, nádorové ochorenie prsníka. Výtok z bradaviek môže byť jedným z nežiaducich účinkov hormonálnej terapie, antipsychotík, antidepresív, užívania feniklu, sedatív a liekov ovplyvňujúcich krvný tlak. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na USG prsníkov.

  • Zelený vytok

    , Autor:

    Dobrý deň. Od včera mám výtok ktorý má zelenú farbu. Bola som hneď aj u lekára. Skontroloval ma a povedal že mám infekciu. Predpísal mi vaginálny krém jenamazol a povedal aby som si k tomu pýtala aj probiotika. V lekárni mi dali Livsane lactoactive plus. Večer som si krém aplikovala tak ako mi povedal lekár ale od rána ako idem na WC tak krém vychádza von zo mňa. Môžte mi prosím poradiť aj či môžem brať tie probiotika. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, predpokladám, že Vám bol realizovaný aj výter z pošvy na kultiváciu. Vaginálne probiotiká je zbytočné užívať spolu s krémom. Najprv je potrebné preliečiť infekciu a až následne realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Niekedy sa môže stať, že liečivo pri nedostatočnom rozpustení a vstrebaní sa môže pri vertikalizácii vytekať z pošvy, skúste si aplikovať menšie množstvo liečiva . Odsledujte si to.

  • Ureaplazma

    , Autor:

    Dobrý deň.. priateľovi zistili ureaplazmu a samozrejme potom aj mne. Priateľovi dali na preliečenie Doxyhexal na 3 týždne.. a keďže ja som alergická na Doxyhexal a penicilín tak mne predpísal doktor vaginálne antibiotické čapíky Ampicilin na 10 dní. Neviem či si take učinné ako tabletky. Moja otázka je či je ureaplazma nebezpečná a či môže brániť otehotneniu. Pretože sa snažíme uz 3 roky. A mávala som každý deň zapáchajúci výtok hnilobny. Po tom ampiciline to trosku preslo a teraz to mávam možno raz týždenne. Môže to byt z ureaplazmy? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, vhodnejšie by bolo nasadenie makrolidového antibiotika Sumamed. Áno, ureaplazma môže spôsobiť rôzne problémy, aj s otehotnením, u väčšiny ľudí však nerobí ťažkosti. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je vhodné porozmýšľať aj o kontrolných steroch. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

  • Spinavi vitok

    , Autor:

    Dobri den ja som mala 2x tehotenstvo mimo maternice zobrali mi obidva vajcovodi
    A uš 3 dni spozorujem ružovi dnedi vitok menstruaciu som este nemala a strašne bolesti pod bruškom
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti operačného výkonu, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Spomínaný výtok aj bolesti v podbrušku však môžu značiť blížiacu sa menštruáciu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Gynekologické problémy

    , Autor: Daska

    Dobrý večer prajem, už asi 2 dní mám hrudkovity výtok a mám bolesti v oblasti pošvy, svrbenie, pálenie a rezanie, len pred 2 týždňami som mala masť Dalacin a teraz mám zase problémy, mohla by to byť opäť infekcia? Menštruáciu mám za 7 dní k mojej doktorke sa dostanem až o 2 týždne. Neviete mi poradiť čo by som si zatiaľ mohla dávať?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, môže sa jednať opäť o infekciu alebo nedostatočne preliečenú infekciu, alebo rozvoj bakteriálnej vaginózy po antibiotickej liečbe. Určite je potrebné gynekologické vyšetrenie u Vášho obvodného gynekológa. Skúste si realizovať vaginálny výplach, či už Cloginom alebo Rosalginom, na vonkajšie rodidlá si môžete aplikovať Canesten krém a do pošvy si aplikujte Canesten vaginálne tablety. Následne odporúčam realizovať kúru vaginálnymi probiotikami.