Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,349 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Nikola

  Dobre ráno, chcem sa spýtať v utorok bude 4 týždeň čo som bola na zákroke ukončenia tehotenstva a dostala som menzes skor, preto sa chcem spýtať môžem si dat antikoncepciu alebo nie. Mohla tak skôr prísť menštruácia mi keď všade píšu as po 6 týždňoch. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať aj o menštruáciu. Vhodnejšie je začať s uživaním hormonálnej antikoncepcie v prvý deň krvácania, počkal by som až do nasledujúcej menštruácie. Predpokladám, že Vám bol odporúčaný kontrolný USG po prvej menštruácii, najprv by som absolvoval to a až potom začal s užívaním hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Menštruacia po duphastone

  , Autor:

  Dobry deň moj gynekolog mi predpisal duphaston na vyrovnavanie cyklu. 2 mesiace som brala duphaston. Normalne mi prišiel menzes po uživani duphastonu na 2 alebo 3 deň. Minuly mesiac od 24.8.2020 som brala duphaston do 2.9.2020 a dnes už je 5.9.2020 a menzes nikde. Možete mi poradiť či som mohla otehotnieť, lebo s manželom som mala pohlavny styk každy deň aj dnes rano. Moja otazka je či možem byť tehotna alebo nie. Za odpoveď vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pregnyl

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor bola by som rada keby ste mi povedali váš názor. Menštruáciu som mala 7.8.2020 od 3 dňa som brala 3x1 denne 5 dní clostibegyt folikul mi narástol 19mm na pravo 21.8.2020 mi bol pichnuti pregnyl 5000. Viem že z pregnylu menštruácia bi mala byť presne 28deň cyklu ja som v 29 dni a ešte nedorazila čo si otom myslíte vy???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Pregnyl nespôsobuje menštruáciu, na to sa používa Agolutin. Z Pregnylu sa Vám menštruácia nemusí dostaviť. Keďže však nepoznám všetky bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, aká je pravdepodobnosť tehotenstva ak mi skončila menštruácia a deň na to sme mali s priateľom sex a spravil sa do mňa?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobnosť je menšia ako počas ovulácie, ale riziko tehotenstva pri nechránenom pohlavnom styku existuje počas celého cyklu.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor poradili ste mi pred chvíľou kyselinu listovú mozte mi poradiť aký mam skúsiť.??? ešte som to nebrala

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, preparátov je v lekárňach niekoľko. Od Inofolicu Femibion, kde máte aj iné vitamíny, Kyelina listová od MedPharmy, ... Výber je len na Vás.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň prajem,
  užívam hormonálnu antikoncepciu MISTRA prvý mesiac.

  29.07.2020 som dobrala celý blister. Od 30.07 som mala mať 7 - dňovú pauzu. Po 2 - dňovej pauze som začala krvácať. Myslela som si, že je to menštruácia, ktorá začala skôr a tak som začala s užívaním druhého blistru 31.07.

  Menštruácia to teda nebola, keďže ju mám už 5 - ty deň a je to skôr ako špinenie s kvapkou krvi.


  Otázka teda je, že či mám pokračovať s tabletkami až kým všetky z terajšieho blistra nevezmem alebo nasadiť 7 dňovú pauzu, aby sa menštruacia dostavila.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Bez ohľadu na to, či sa krvácanie dostaví alebo nie, dodržiavajte sedemdňovú pauzu. Ak ste ale už začali s užívaním nového blistra, doužívajte ho a následne si urobte sedemdňovú pauzu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.