• Streptokok v 13 tyzdni

    , Autor: sandricka86

    Dobry den pan doktor. Kultivaciou mi bol zisteny streptokok, som v 13 tyzdni. Moja gynekologicka navrhuje lokalne antibiotika, zastupujuci doktor v case jej momentalnej PN vravi, ze je zbytocne to tetaz liecit, ze sa to riesi az pri porode kvoli dietatku. Prosim, je zvysene riziko predcasneho porodu alebo potratu, ak sa to teraz neprelieci lokalnymi antibiotikami? Pomoze tomu uzivanie Lactofeel-u? Nepocitujem ziadny diskomfort, iba sem tam mam zltkasto-slabucko zelenkavy vytok, cca 1x tyzdenne. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, áno, definitívne sa to rieši až po pôrode. Ak sú však pridružené klinické ťažkosti, výtok, svrbenie, pálenie, je vhodnejšie to lokálne preliečiť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívať spomínané vaginálne probiotiká, prípadne pri pretrvávaní ťažkostí aj lokálne antibiotiká.