• Ureaplasma

    , Autor: Miriam2839

    Dobrý deň pán doktor,

    na prehliadke mi bola diagnostikovaná Ureaplasma - nemala som absolútne žiadne problémy. Viem, že táto baktéria môže byť bezpríznaková. Doktorka mi nastavila liečbu antibiotikami Doxybene na 10 dní, potom mám ísť na kontrolný ster. Chcem sa spýtať, aká je pravdepodobnosť, že mi lieky zaberú? Ak som nemala žiadne príznaky, znamená to, že som tie výsledky nemala až tak zlé, len tam jednoducho tá baktéria je a treba ju preliečiť? Alebo aj keď sú výsledky zlé, tak to aj tak nemusí spôsobovať žiadne problémy?
    A ešte by som od Vás chcela radu ohľadom čípkov na vkladanie na zlepšenie pH v pošve. Chcem si to preventívne dávať, nech som ok. Skúšala som tablety Idelyn, ale tie mi absolútne nerobili dobre.

    Ďakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň, Ureaplasma nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti, napriek tomu je vhodnejšie ju preliečiť. Vaginálne probiotiká užívať môžete, rovnako tak si aplikovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.