Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Menštruácia

    , Autor: Domi Nika

    Dobrý deň kcem sa vás opýtať a poradiť dostala som menštruáciu tento mesiac a začala som brat antikoncepciu a tizden menštrujem ale už je viac ako 10 deň a mám stále kebi rvvavi vitok alebo ešte stále krvacam mám navštíviť ginekologa dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je špinenie pomerne časté, odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Spinenie

    , Autor: Dianka223

    Dobrý deň. Mám PCOS. Menstruacia naposledy v júli (duphaston,clostylbegyt). Tento týždeň som začala mat bolesti ako pred menštruáciou ale prišlo len špinenie/ ružový výtok bez zapachu. Iné bolesti nemám. Lekárke sa neviem dovolat, pýtam sa len preto či mám mat obavy alebo ešte mám počkať. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade nejasností alebo ťažkostí ho navštívte.

  • Menštruácia

    , Autor: rosincula

    Dobrý deň pán doktor
    Chcem sa spýtať PM som mala 23.12. dostala som ju na 28 deň čo mesiac mi mešká +-1 deň. Dnes som ju dostala na 26. Deň 17.1.2022 prečo som ju dostala skôr keď dostávam práveže o deň dva neskôr menštruáciu ďakujem za poradenie s pozdravom

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Meškanie alebo dostavenie sa menštruácie skôr o pár dní neznamená žiadnu patológiu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvácanie mimo cyklu

    , Autor: Erika_Gulašiová_0107012817

    Dobrý deň prajem,

    som 8 mesiacov po pôrode. Zo začiatku sa mi nechcela rozbehnúť menštruácia a tak som v decembri dostala ,,vyvolávačku". Menzes prišiel ( bol dlhší ako som mávala predtým). 2 týždne po skonceni menzesu má popichavalo pár dní v ľavom vaječníku , potom som začala špiniť a slabo krvácať. Pred mesiacom som bola na ročnej preventívnej prehliadke všetko som mala v poriadku , cytologia ok . Na kultivácii mi zistili nejakú baktériu užívala som polygynax. Čo to moze byť prosím Vás ? Mám znova navštíviť lekára ? Alebo to brat akože sa ešte stále dáva telo dokopy po pôrode aj keď to už je 8 mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, žena v období po pôrode nemusí mať menštruáciu aj rok, hlavne za okolností, že dojčí. Obnova menštruačného cyklu po pôrode je u každej ženy individuálna. Spočiatku to nemusí byť regulérne krvácanie, ale iba špinenia. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvavý výtok

    , Autor: michaelaa

    Dobry deň,
    pred pár dňami som navštívila svojho gynekológa s tým, že som mala bolesti v podbrušku a krvavý výtok. Podľa vyšetrení mi povedal, že nevidí žiadny zapal, výtok a podľa sona sú vaječníky v poriadku. Dal mi tablety Polygynax na preliečenie možného zápalu. Zobrala som zatiaľ 3 tablety avsak krv je stále silnejšia (nie je to menstruacia). Mám tablety prestať užívať? Viete mi poradiť, z coho by tá krv pripadne mohla byt?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak ste v obdobi ovulácie, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak sa po začatí liečby zhoršil stav, s liečbou prestaňte a informujte alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Ellaone

    , Autor: Landika

    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o odpoveď. Dňa 11.12 sme mali nechráneny styk, po ktorom som si do 3 hodin dala tabletku po Ellaone. Dňa 27.12 som dostala menštruaciu bez omeškania, avšak prišla mi o niečo slabšia. Test som si robila 6.1 a bol negatívny. Teraz pociťujem miernu bolestivosť prsníkov. Ale niekedy to mám tak, že po ukončení menštruácie ma do týždňa znova začnú bolieť. Môže to byť sprievodny znak aj tabletky? Že mi narušila ovuláciu, aj keď prvá menštruácia prišla hneď ? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Užitie núdzovej hormonálnej antikoncepcie so sebou prináša často znepravidelnenie cyklu, prípadne neočakávané krvácanie, či bolesti v podbrušku alebo prsníkov. Odsledujte si to.