Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Chronická lokálna bolesť v pošve

  , Autor: Veronika342

  Dobrý deň,
  už rok mám lokálnu bolesť v pošve. Konkrétne na ľavej strane kúsok pod krčkom maternice. Bolesť je páliva, ťahavá, akoby som mala niečo "pricviknuté". Nech sa dám akokoľvek, stále ma to ťahá. Od rána do večera. Zhoršuje sa to keď sedím. Keď mám pohlavný styk, tak mávam aj jemné špinenie. Gynekológ mi robil kultivačné vyšetrenie a všetko je v poriadku, cez sono tiež nič nevidel. Ale ja už nevládzem, som ubolená, mám strach a neviem na koho sa mám už obrátiť. Nikde som nenašla ani len podobný problém. Prosím, neviete čo by som mohla ešte urobiť? Nestretli ste sa za svoju prax s niečím podobným?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je vyšetrenie v zrkadlách, ktoré môže odhaliť príčinu problému. Možností a príčin môže byť viacero. Ťažko sa je mi však takto objektívne vyjadriť. Príčina však nemusí byť vôbec gynekologická, môže sa jednať aj o problém napríklad s črevom. Nepoznám anamnézu, či nemohlo dôjsť napríklad k poraneniu a zlému zahojeniu pošvy, či bol v minulosti realizovaný nejaký gynekologický výkon cez pošvu alebo na pošve, ... Ak sa vylúčia všetky možnosti pomocou bežných vyšetrení, skúsiť sa môže realizovať aj MRI, ktoré by mohlo odhaliť lokalizáciu a príčinu problému.