• Rany

    , Autor: miri25

    Dobry vecer,
    pred vysse rokom sa mi spravila rana pri styku v oblasti asi hradze dala som tomu cas na zahojenie a ked uz to bolo zahojene sa mi stalo pocas styku ze sa kvazi znova "otvorila" ta rana. Doktor mi odporucil pouzivanie lubrikacneho gelu aj ked nemam pocit ze mam problem so suchostou. Nepomohlo ani to spravila sa znova. Bolo mi zo strany doktora vysvetlene ze zenam sa rany zahoja same co viem pochopit ale ja som skusala aj dlhsiu pauzu bez styku aj repikovu mast dokonca aj olej na masaz hradze a dokonca mi pribudla dalsia ranka aj ked nebol ziaden styk ziadne porezanie alebo poskriabanie len na dotyk som zacitila dalsiu ranu. Na toto vsetko mi gynekolog odporucil laserove osetrenie "omladenie" pricom mam 28 rokov a ziaden porod za sebou. Vedeli by ste mi prosim poradit co s tym? Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ťažko sa je vyjadriť bez videnia nálezu.Skúsiť si môžete aplikovať Cicatridina sprej na posilnenie hojenia. Rovnako tak môžete skúsiť užívať Wobenzym tablety, stačí 2x1 tbl. Odsledujte si to. Laserová terapia je tiež jednou z možností, keďže som ale nevidel nález a nepoznám ani bližšie okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť.