Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,920 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Rany

  , Autor:

  Dobry vecer,
  pred vysse rokom sa mi spravila rana pri styku v oblasti asi hradze dala som tomu cas na zahojenie a ked uz to bolo zahojene sa mi stalo pocas styku ze sa kvazi znova "otvorila" ta rana. Doktor mi odporucil pouzivanie lubrikacneho gelu aj ked nemam pocit ze mam problem so suchostou. Nepomohlo ani to spravila sa znova. Bolo mi zo strany doktora vysvetlene ze zenam sa rany zahoja same co viem pochopit ale ja som skusala aj dlhsiu pauzu bez styku aj repikovu mast dokonca aj olej na masaz hradze a dokonca mi pribudla dalsia ranka aj ked nebol ziaden styk ziadne porezanie alebo poskriabanie len na dotyk som zacitila dalsiu ranu. Na toto vsetko mi gynekolog odporucil laserove osetrenie "omladenie" pricom mam 28 rokov a ziaden porod za sebou. Vedeli by ste mi prosim poradit co s tym? Vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko sa je vyjadriť bez videnia nálezu.Skúsiť si môžete aplikovať Cicatridina sprej na posilnenie hojenia. Rovnako tak môžete skúsiť užívať Wobenzym tablety, stačí 2x1 tbl. Odsledujte si to. Laserová terapia je tiež jednou z možností, keďže som ale nevidel nález a nepoznám ani bližšie okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Kyretaz

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať, prečo mám ešte stále CA 125 vysoké po kyretazi? Mala som už aj menzes, ale po skončení som zase začala spinit, čiže mam krvavé vytoky.
  Na ultrazvuku som mala:uterus v strednom postavení azRVF 120x65x66mm...myometrium anizoechogenne na ZS supracervikalne myomat. . uzol priemeru 35mm,, supracervikalne na PS intramuralny myomat. uzol priemeru 14mm,,intramuralne v oblasti pravej hrany priemeru 20mm,,endoetrium 16mm ostro ohraničené od myometria,,, LO 30x24mm,PO po adnexectomii,,
  Môžte mi to prosím Vás vysvetliť?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, CA 125 je nešpecifický onkomarker, ktorý môže byť zvýšený z rôznych príčin, nie len z gynekologickej. Kyretáž na hodnotu CA 125 nemá vplyv. USG tiež neodhalí príčinu zvýšeného onkomarkeru. Na USG máte popisované tri myómy, pravý vaječník ani vajíčkovod už nemáte, ľavý vaječník je normálnej veľkosti. Predpokladám, že USG vyšetrenie bolo realizované pred kyretážou, keďže sliznica maternice je vysoká.

 • Bolestivý pohl.styk po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Prešlo 6 mesiacov od pôrodu a pohlavný styk je bolestivy. S ním som ale začala až po 5 mesiacoch od pôrodu. Bolesť je hlavne na samom začiatku, akoby som bola príliš úzka. Naposledy som troška krvacala. Pôrod bol s nastrihom aj vnútorne rany som mala. Po takom čase by som mala už mať predsa všetko zahojene.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od rozsahu pôrodných poranení. V niektorých prípadoch je hojenie zdĺhavejšie a stav sa upraví až po roku od pôrodu. Skúste použiť lubrikačný gél. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Lindynette 20

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, užívam antikoncepciu Lindynette 20 štvrtý mesiac a včera som užila druhú tabletu z nového blistra o 21:30. Počas včerajšieho dňa som takmer nič nejedla, keďže som nestíhala a keď som prišla domov, dala som si kúsok večere, pohár červeného vína a následne tabletku. Do 20 minút od večere, vypitia pohára vína a užitia tablety ma jednorazovo prehnalo, pričom stolica bola riedka a tmavá - sfarbená vínom. Následne bolo všetko v poriadku a viac ma neprehnalo. Je možné, že sa tabletka nevstrebala? Ďalšiu tabletku som neužila a odvtedy prešlo už takmer 20 hodín.
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že sa tabletka hormonálnej antikoncepcie nemala čas vstrebať a bolo vhodné užiť ďalšiu tabletku hormonálnej antikoncepcie. Ak sa Vám nepodarilo užiť ďalšiu tabletku hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času pravidelného užívania, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, no nasledujúcich 7 dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).

 • Ovulacia

  , Autor:

  Dobrý večer je možné aby má od ovulácie bolelo v podbrušku a sem tam to prešlo aj do ľavej strany brucha alebo do pravej a boleli má aj prsia ? Môže to byt aj tým že cca o 10 dni mám menštruáciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa u vás jednať o príznaky PMS, teda predmenštruačného syndrómu. Odsledujte si to.

 • Problémy s pohlavným stykom

  , Autor:

  Dobrý deň, mám nasledujúci problém. Všimla som si, že už približne mesiac neviem zvlhnúť. Nebude problém z partnerovej strany keďže zvlhnúť neviem ani na porno alebo čokoľvek iné. Vzrušená som ale nemám žiadnu tekutinu. Okrem toho žiadne iné zdravotné alebo psychické problémy nemám a ako hovorím,nejde ani o chuť na sex ale o nedostatok tekutín. Kde môže byť podľa vás problém a ako by sa to dalo vyriešiť? Používame lubrikant ale to je predsa len iné a aj tak mám obavy či je to v poriadku u mladej baby . Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, produkcia pošvového sekrétu záleží od viacerých okolností. Dôležitý je dostatočný príjem tekutín. Príčina problému môže byť aj v bakteriálnej vaginóze. Skúste užívať vaginálne probiotiká a občas si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Odsledujte si to.